Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Největší tajemství Karla Gotta: První láska podlehla rakovině. Strávili spolu 12 let

Tajemství Karla Gotta: První láska podlehla rakovině. Strávili spolu 12 let
Zdroj: Se svolením Karel Gott Agency, herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Vzpomínka

Životem Karla Gotta prošly stovky žen, jen jednu z nich ale považoval za svou první lásku. Tou kupodivu nebyla matka jeho dvou dcer Ivanka, ale krásná Kateřina, se kterou se seznámil na přelomu šedesátých a sedmdesátých let a dlouhých dvanáct let se spolu tajně vídali. Žádný happyend ale nečekejte. Nejenže se nakonec rozešli, Gott ale ve své poslední vzpomínkové knížce Karel Gott Má cesta za štěstím přiznal, že ji potkal stejný osud jako jeho. 

Pokud šlo o fanynky, Karel Gott žádné nikdy neřekl ne. Po koncertech nikdy neutíkal zadním vchodem a snažil se, aby se i ta poslední z jeho obdivovatelek cítila jako princezna. Poctivě všem odpovídal na dopisy a na ulici rozdával úsměvy na všechny strany. Některé z nich jeho vřelosti ale využívaly a často postávaly před jeho bydlištěm. Tak nějak se seznámil s Kateřinou, která se jednoho dne objevila před jeho dveřmi.

Zazvonila mu na dveře

“Rodiče zrovna nebyli doma, takže jsem výjimečně otevřel dveře, za kterými stála krásná, sebevědomá hnědooká brunetka. Představila se, vysekla poklonu mému zpěvu a šla rovnou na věc: 'Karle, ráda bych vás lépe poznala,'” vzpomínal krátce před svou smrtí Gott ve své nejotevřenější autobiografii.

“Líbila se mi její přímočarost, nejen velmi přitažlivý zjev, a tak jsme se začali vídat, postupem času čím dál častěji. Byla zábavná, přívětivá a rozesmátá, zkrátka prima holka, která měla navíc pochopení pro moji profesi i fanynky. Nikdy mi nevyčítala, že náš vztah skrývám, neukazuji se s ní na veřejnosti, natož aby kritizovala, že jsem ji oficiálně nepřiznal jako přítelkyni. V té době pro mě něco takového ještě nepřicházelo v úvahu. Nemínil jsem před očima svého publika působit jako zadaný muž,” přiznává bez obalu Gott s tím, že se s krásnou Kateřinou vídal tajně a jako pár fungovali přes deset let.

Zdrcující rozchod

Jelikož jí nechtěl nabídnout víc, nakonec ho opustila. “Tajně jsme se s Katkou vídali, poznávali a sbližovali zhruba tucet let, než mi jednoho slunečného jarního dne roku 1981 zasadila nečekanou ránu. Zazvonila u mých dveří, tentokrát už na Bertramce, a oznámila: 'Stěhuju se do Mnichova, Karle. Chtěla bych tam s kamarádkou začít podnikat v módě.' Bylo mi jasné, že rozmlouvat jí to nemá smysl. Evidentně od vztahu se mnou očekávala po těch letech známosti víc. Nemohlo jí stačit být pouze tajnou přítelkyní. Přemohla Katku představa, že náš vztah nemá perspektivu? Nejspíš ano,” vzpomínal Gott.

Ačkoliv se jeho milá přestěhovala do Německa, nepřestali se vídat. Možná i proto, že její projekt módního salonu zkrachoval ve chvíli, kdy její kamarádka zmizela i s penězi. Katka se ale nakonec zamilovala do mnichovského makléře Petera a Gottovi jednoho dne oznámila, že se bude vdávat.

Zdrcující telefonát

Znovu se uslyšeli až v roce devadesát, kdy mu jeho první láska zavolala. A byl to telefonát plný bolesti. “Karle, umírám na rakovinu a lékaři mi nedávají žádnou naději,” měla mu říct do telefonu.

“Neměl jsem slov, zasáhlo mě to do hloubi duše. Krutá nemoc ji zastihla v nejlepším věku, nebylo jí ještě ani čtyřicet. Co horšího, nevěřila už v úspěch klasických terapeutických metod, ztratila důvěru v moderní medicínu. Neváhal jsem a začal hledat alternativní pomoc. Nabídl jsem jí poslední stéblo naděje a domluvil návštěvu u známého pražského léčitele,” vzpomínal Gott s tím, že z léčitele se nakonec vyklubal šarlatán bez sebemenších schopností a Kateřina s manželem se zase vrátili do Mnichova. Několik týdnů poté mu Peter měl zavolat, že zemřela.

Pohřeb první lásky

“Ta báječná žena patřila k prvním a současně největším láskám mého života. V Mnichově jsem pak s hlubokou jizvou v srdci poprvé v životě stál nad rakví své milé. Někoho, koho jsem měl opravdu moc rád,” dodal ve své poslední autobiografii Gott, který rakovině podlehl 39 let po své první životní lásce.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy