Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

NEJVĚTŠÍ SPORTOVNÍ UDÁLOSTI ROKU 2016: Krpálkovo zlato, odsouzení Pistoriuse a přepadení Petry Kvitové!

Byl to povedený sportovní rok.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Sportovní rok 2016 je prakticky za námi. Proběhlo opravdu hodně událostí a často také s českou stopou. Bojovali jsme na Světovém poháru v hokeji nebo na Mistrovství Evropy ve fotbale. Také se dostal na veřejnost záznam o dopingu. No bylo toho hodně, pojďme si to shrnout.

1. Gabriela Koukalová vyhrála Světový pohár v biatlonu

Triumf ve Světovém poháru měl skutečně velkou hodnotu pro český biatlon, ještě když k tomu Gabča přidala trojici malých křišťálových glóbů.

2. EURO 2016 – český propadák

Po čtyřech letech se znovu konalo Mistrovství Evropy ve fotbale, tentokrát i s českou účastí. Vrbova parta ovšem totálně propadla, předváděla nejhorší fotbal ze všech účastníků a byl to totální propadák. Tak snad za čtyři roky to bude lepší. Ono horší to být snad ani nemůže…

3. Odsouzení Oscara Pistoriuse

Začátek července dostal za mříže Oscara Pistoriuse. Ten zabil ve svém domě přítelkyni Reevu Steenkamp. Beznohý atlet vyfasoval šest let. Nepomohl mu ani tyátr, při kterém chodil po soudní síni po svých pahýlech.

4. Nalezení dopingových látek

Dopingový skandál v ruské atletice otřásl světem. Reprezentanti této země následně měli až na pár výjimek zakázaný start na LOH v Riu de Janeiru.

5. LOH

Po čtyřech letech se opět konala letní olympiáda, a to ve všemi kritizovaném Riu de Janeiru. Nakonec v Brazílii vše dopadlo dobře. Naše výprava si připsala deset medailí. Tu nejcennější získal judista Lukáš Krpálek.

6. Světový pohár se vrátil

V minulosti se konal pravidelně, ovšem až letos se opět vrátil do kalendáře hokejových akcí. Česká reprezentace v něm zanechala pouze symbolickou stopu. Ve skupině odehrála dva dobré zápasy, ovšem na postup do semifinále to nestačilo. Vítězem se stala podle předpokladů domácí Kanada.

7. České tenistky opět opanovaly Fed Cup

Potřetí v řadě a popáté za posledních šest let nenašly české tenistky přemožitelky v rámci nejslavnější týmové soutěže na světě Fed Cupu. Tentokrát to byla pořádná bitva, protože rozhodla až čtyřhra. O to byl úspěch sladší…

8. Sparta podruhé v řadě postoupila do jarních bojů Evropské ligy

Spartu přebral po prohraném souboji na hřišti Southamptonu David Holoubek. Byla slabá, bez nápadu, navíc s velkým lazaretem. Holoubek ale dokázal z týmu vymačkat maximum, přehrál Inter Milán a i díky tomu vyhrál se Spartou skupinu a dostal ji do jarních bojů Evropské ligy.

9. Přepadli Petru Kvitovou a zničili jí kariéru

Šokující předvánoční ráno prožila Petra Kvitová. Pod záminkou odečtení elektroměru do jejího bytu vstoupil neznámý pachatel, který ji pořezal na její levé ruce. Tenistka musela na složitou operaci a minimálně půl roku ji neuvidíme na turnajích.

10. Jaromír Jágr se usadil na 2. místě celkového kanadského bodování NHL

Konec roku přinesl radost všem fanouškům Jaromíra Jágra. Ten se totiž díky dobré formě dostal na 2. místo historie kanadského bodování NHL před Marca Messiera.

Související články

Další články