Stála 440 milionů liber, je delší než jakákoliv druhá výletní loď a sesadila z prvenství jachtu Eclipse ruského oligarchy Romana Abramoviče. S délkou 180 metrů je soukromá jachta Azzam největší na světě. A kdo je její majitel, to se jen odhaduje. Mysteriózní klient zadal výrobu německým dokům přes prostředníka, ale podle pověstí se jedná o jednoho z princů bohatého královského rodu Saúdů. Jachta totiž z Německa brzy popluje právě do Saúdské Arábie.

Kromě toho, že je největší, to bude také nejspíš nejrychlejší jachta, silou 94 tisíc koní dosáhne rychlosti až 56 km/h. Na palubu se vejde až 50 členů posádky a každý bude mít svoje ubytovací pohodlí. Navíc vybavení lodi bude odpovídat luxusu Abramovičovy jachty Eclipse, která se stala vzorem. Na Eclipse se nachází dva heliporty, nezměrné množství jacuzzi, vířivek a bazénů, neprůstřelná skla, protiraketový systém, miniponorka, minidok na zádi pro menší plavidla, detektory pohybu na palubách, 26 luxusních kajut pro hosty a několik soukromých kin.

Jachta Azzam pro záhadného miliardáře je podle výrobců vrcholem ve výrobě superjacht. Tři roky ji stavěli, jen návrh designu zabral 12 měsíců, uvnitř bude vše v empírovém slohu a zahaleno největším luxusem. Kromě 50členné posádky pojme Azzam 36 hostů, několik malých lodí, kino, taneční sál, fitness, bazén a saunu. Loď je tak obrovská, že se nevejde do spousty přístavů, na velikost superjachty jsou ale připraveni v Monaku a na Francouzské riviéře.

Což sedí. Kam jinam by taky miliardáři pluli než do miliardářských letovisek.