Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Největší revoluce v historii Instagramu: Tímto krokem chce rozdrtit YouTube napadrť!

Zdroj: pixabay
Neuplynuly ani dva roky od chvíle, kdy Instagram svými "stories" zničil Snapchat, který skončil na propadlišti dějin sociálních sítí. Teď si políčil na daleko většího hráče. Instagram, který je majetkem Facebooku, by měl brzy začít umožňovat nahrávat až hodinová videa, čímž hodlá výrazně oslabit YouTube.

Facebook klade důraz na videoobsah už delší dobu a teď se pouští do zajímavého experimentu ve své aplikaci Instagram Chce pořádně zatočit se situací na trhu a výrazně oslabit YouTube

Instagram chce na svou stranu získat tvůrce videí, k čemuž má dopomoct podpora až hodinových videí. V současné době je možné na Instagram nahrávat pouze minutová videa. Oproti YouTube se budou ale lišit v tom, že budou vertikální, nikoliv širokoúhlá. Informoval o tom Wall Street Journal.

Sociální síť Instagram má největší podíl mladých mezi uživateli, kteří jsou zároveň nejčastějšími diváky na YouTube. Právě proto chce Facebook přetáhnout youtubery na Instagram, aby přitáhl pozornost ještě většího počtu uživatelů.

Znamenalo by to největší revoluci v historii Instagramu. Zatím není jasné, kdy ke změně dojde ani jakou formu zpeněžení tvůrcům Facebook nabídne.

Související články

Další články