Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

NEJVĚTŠÍ PROTEST PROTI KANCLÉŘCE V DĚJINÁCH: Angela Merkel musí odejít, volají tisíce lidí

Podobné obrázky se objevily na Twitteru.
Zdroj: Twitter
Tisíce nespokojených lidí, kteří volají drsná hesla proti kancléřce Angele Merkel. Tak vypadá sobotní odpoledne ve velkých německých městech. Kancléřka kvůli své politice otevřených dveří čelí největšímu protestu, jaký kdy zažila.

Tisíce demonstrantů v ulicích a jediné heslo: „Ona musí odejít“. Podle britského Daily Mailu vyšlo do ulic Berlína asi 5 tisíc lidí, kteří nejsou spokojeni s tím, jak kancléřka zemi vede.

Pokud si o tom chcete důkladně počíst, doporučujeme britské zpravodajské portály. Ty německé si dávají načas, editoři zřejmě přemýšlí, jak se k situaci postavit.

Faktem je, že v zemi je více než milion lidí, které pozvala Angela Merkel. Kancléřka věřila, že do země přijdou jen hodní uprchlíci. Ale poslední události ukazují, že do davu migrantů se dostali i teroristé, kteří to s Evropou nemyslí dobře.

Právě poslední tragické události vyhnaly Němce do ulic velkých měst. Jenže proti Angele Merkel vzniká daleko větší síla. Obrací se proti ní ti, které dříve považovala za politické spojence.

Bavorský premiér Horst Seehofer se v sobotu veřejně distancoval od výroku „TO ZVLÁDNEME“. Seehofer uvedl, že nechce hádky a rozbroje, ale že Němci musí čelit realitě jinak, líbivá a naivní hesla nestačí.

„Bylo zásadní chybou pustit uprchlíky do země částečně nekontrolovaně. Samozřejmě, že dál budeme lidem v nouzi pomáhat, ale naivita v této věci je špatný koncept, protože první na řadě musí být bezpečnost,“ nebral si servítky Seehofer. Uvedl, že německé veřejnosti už dál nechce lhát a že pouhá gesta a fráze složitou situaci v Německu nevyřeší.

Související články

Další články