Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Největší masakr v historii Kanady: Zubař v převleku policisty zabil nejméně 16 lidí

Největší masakr v historii Kanady: Zubař v převleku policisty zabil nejméně 16 lidí
Zdroj: unsplash.com
Masakr v Kanadě
Na severu kanadské provincie Nové Skotsko došlo k ohromnému masakru, při kterém zemřelo nejméně 16 lidí. Podezřelý z činu je jednapadesátiletý muž, který zemřel při přestřelce s policií. Co ho k činu vedlo je předmětem vyšetřování.

Pro Kanadu se jedná o nejbrutálnější útok v dějinách země, kdy zemřelo nejméně 16 lidí. O hrůzném činu informovala s odvoláním na kanadské úřady agentura AP. Střelba odstartovala v sobotu v malém pobřežním městě Portapique, což je severně od Halifaxu.

Za střelce je označován jednapadesátiletý zubař Gabriel Wortman. Muž byl v době činu převlečený za policistu a dokonce měl obstarané i policejní vozidlo. Je tedy zřejmé, že se na akt dlouho připravoval. "Jsme si jistí, že za všemi vraždami stojí jeden člověk, který se sám pohyboval na severu provincie a který zabil několik lidí," uvedl náčelník kanadské policie Chris Leather.

Policii se podařilo muže zatknout v neděli na čerpací stanici zhruba 30 kilometrů od Halifaxu. Později však uvedla, že muž zemřel. Zatím není jisté, co je motivem střelby. Většina obětí neměla na střelce žádnou vazbu. Mezi obětmi je i jedna policistka, která je matkou dvou dětí a u bezpečnostních sil sloužila 23 let.

Související články

Další články