Fenomenální tanečník a choreograf Richard Hes před pár dny zemřel na zápal plic. Osláblé tělo rakovinou slinivky už nedokázalo bojovat s jinak běžnou nemocí. Díky obrovskému úspěchu taneční skupiny UNO a muzikálu Dracula se mu podařilo vydělat obrovské peníze, které mu zatemnily mysl. Stal se závislým na alkoholu, trpěl depresemi a nakonec skončil s obrovskými dluhy.

„Neměl jsem alkohol chuťově nikdy rád, ale když jsem získal obrovskou slávu díky Draculovi, začal jsem pořádat obskurní večírky a najednou jsem pil pořád víc a víc,“ prozradil Hes v pořadu 13. komnata České televize.

Úspěšný choreograf si vůbec nepřipouštěl, jak moc ho alkohol ovlivňuje. Opilý řídil svůj luxusní jaguar a jednou se v dvousetkilo­metrové rychlosti vyboural. Tehdy vyvázl jen s odřeným čelem. „Měl jsem obrovské peníze a myslel jsem si, že můžu všechno,“ řekl Hes. Muzikál Dracula se tehdy hrál osmkrát týdně v zaplněném divadle, kde bylo 1500 lidí a jeden lístek stál 600 Kč. Vydělané peníze během několika let utratil a skončil v dluzích. „Vynahrazoval jsem manželce to, že nemůžu platit alimenty tím, že jsem se o děti pravidelně staral. Všechno, co jsem vydělal, šlo okamžitě na splátky, aby mě nezavřeli,“ řekl tanečník.

Hes kombinoval alkohol s léky a během opilosti často ponižoval svou manželku Marcelu. „Byl jsem hrozný, ponižoval jsem ji doma, v práci,“ přiznal Hes. Jeho žena od něj odešla i s dětmi, přesto zůstali přátelé do jeho smrti 17. února 2014.