Když teroristi obcházeli po chodbách klubu Bataclan a nemilosrdně stříleli všechny, co nestačili utéct, Sebastian nemyslel jen na záchranu vlastního života. Stejně jako těhotná žena visel na okenní římse. Budoucí mamince už ale začaly docházet síly a zoufale volala o pomoc.

„Prosila lidi pod ní, jestli by ji chytili, když skočí. Křičela, že je těhotná. Ale tam dole byl hrozný chaos a byli jsme 15 metrů nad zemí,“ vyprávěl Sebastian.

„Držel jsem se asi pět minut, když mě začala prosit, abych jí pomohl dostat se zpátky dovnitř. Byla vyčerpaná. Tak jsem to udělal,“ řekl. „Nevím, kam potom běžela, ale já se vrátil do svého úkrytu, který nebyl zrovna skvělý. O pět minut později jsem v zádech ucítil kališnikov a terorista začal křičet: Slez odtud. Lehni si na zem,“ vyprávěl o nepopsatelných chvílích absolutního strachu a bezmoci.

Už byl smířený s téměř jistou smrtí a jen čekal, kdy ho teroristé popraví. Radikálové s ním ale měli jiné plány a použili ho jako rukojmí k vyjednávání.

„Nejprve chtěli mluvit s reportéry. Pak mě postavili do okna a musel jsem křičet na policisty, aby se stáhli. Řekli, že mají výbušné pásy, a jestli se policie přiblíží, tak nás vyhodí do vzduchu,“ pokračoval v děsivém příběhu.

"Pak začali vyhrožovat, že zastřelí každých pět minut jednoho z nás. Prošel jsem si všemi pocity, od naděje a zoufalství, po přijetí smrti, když se na mě obrátila hlaveň kališnikova,“ řekl až s mrazivým klidem Sebastian.

Policie naštěstí na nic nečekala a dovnitř vtrhla zásahová jednotka, která spoustu lidí včetně Sebastiana zachránila. Hrdina tak tohle peklo přežil, a dokonce se mu podařilo i spojit s těhotnou dívkou, která ho hledala, aby mu poděkovala za svůj život i život miminka. „Vyměnili jsme si čísla a budeme v kontaktu,“ uzavřel celý příběh Sebastian.

Na děsivé video z útoku na klub Bataclan se můžete podívat ZDE. Ale upozorňujeme, že je to opravdu jen na vlastní nebezpečí.