Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Největší český skandál s prostitucí graduje: Kamarád Terezy H. vězněné v Pákistánu promluvil!

Zdroj:
+ Dalších 20 fotografií
Jak již eXtra.cz před časem informovalo, loni policejní komando v Praze ve velkém zatýkalo kvůli gay prostituci a obchodu s lidmi. Ve vazbě skončili čtyři lidé a celkem šesti obviněným hrozí až dvanáct let kriminálu. Tenhle případ nemá obdoby a zapleten do něj je paradoxně i kamarád dívky Terezy H., která čeká v Pákistánu na rozsudek za pašování drog.

Případu se věnuje Národní centrála proti organizovanému zločinu, takže policejní elita. Ani rok od zákroku ale není vyšetřování ukončené. Je totiž potřeba vyslechnout stovky svědků, především mužských prostitutů, kteří si v podniku v centru Prahy domlouvali sexuální hrátky s movitými pány.

Informace z vazby

Boss bordelu a jeho spolupracovníci jsou obžalováni kvůli obchodu s lidmi, co hůř, s nezletilými, tedy de facto s dětmi. A navíc je všem vyčítáno, že pracovali jako organizovaná skupina, proto jim hrozí větší flastr.

Redakce eXtra.cz hovořila s mužem, který byl ve vazbě s jedním z obviněných. „Vůbec nechápal, co se stalo. Říkal, že to celé vzniklo tak, že se k nim hlásili i kluci, kterým nebylo osmnáct, měli se jim ale prokazovat falešnými občankami. Prý si všechny opravdu kontrolovali, ale padělky nepoznali. A vůbec necítil, že by byl vinný. V tom podniku nebyly žádné pokojíčky. Podnik prý vydělával jen díky penězům za alkohol, který tam kdo vypil, a do kšeftů těch kluků se nepletli. A neměli z toho podle něj ani žádné provize, že kluky s klienty pospojovali, navíc se ani nijak nedomlouvali, takže ani to obvinění ze zločinného spolčení v organizované skupině nechápal. Říkal, že na ně ti kluci naplivali špínu, že si ale myslí, že lidi, co většinou jedou ve velkém ve fetu a alkoholu, nemůže brát nikdo vážně. Přesto měl strach, jak to dopadne, i když věřil, že to ani k soudu nemůže dojít,“ dozvěděli jsme se z důvěryhodného zdroje.

Promluvil Rajt

Oslovili jsme i jednoho z těch, kteří za policejním vyšetřováním stojí. Je jím David Rajt, podle svých slov kamarád drogové dealerky Terezy H., jež nyní „bručí“ ve vazbě v Pákistánu. I jemu mělo být pod osmnáct, když se v podniku prodával starším pánům.

„Je šest obviněných. Vyšetřování se blíží ke konci. Nedávno jsem byl znovu na výslechu, další mě ještě čeká. Budu určitě odpovídat na to, kdo kšefty zprostředkovával, kolik se chodilo za hodinu, co vůbec je pozice společník, jaký servis v tom je. Podle mě pak bude do konce roku případ uzavřen,“ prozradil nám Rajt.

Že by případ položila nedůvěryhodnost svědků, to si tenhle kontroverzní mladík nemyslí.

Důkazů je dostatek

„Za dobu dvou let monitorování podniku má policie dostatek důkazů. Videa, odposlechy. Všechno to řeší ostravská expozitura. Ti obvinění stále žijí v pohádce, že je z toho majitel podniku (Švýcar italského původu – pozn. red.) vytáhne, ale ten je dávno na Kubě a užívá si tepla,“ myslí si David.

„Jeden z těch obviněných to odsedí nejvíc. Mají důkazy, že kluky prodával, sjednával kšefty a zajišťoval osoby, které pak vykonávaly gay escort. Důkazů proti němu je víc, než si každý myslí,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat

Další články