Buddy Valastro začal v rodinném italském pekařství po boku svého otce pracovat, když mu bylo 11 let, a stal se tak čtvrtou generací rodiny Valastro, která propadla kouzlu pečení dortů a koláčů. Když bylo Buddymu 17 let, jeho otec tragicky zahynul a Buddy zůstal na vedení rodinného podniku sám. Buddy tak ztratil nejlepšího přítele a životní podporu, ale také některé z tajných rodinných receptů a postupů pečení.

Buddy se ale rozhodl nevzdat a díky svému obchodnímu důvtipu vytvořil nový koncept, který jeho pekařství navždy odlišil od konkurence. "Chtěl jsem být kreativní a rozhodl se dělat dorty, které budou odlišné od všech, které kdy upekla konkurence,“ říká Buddy.

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a brzo tohle malé rodinné pekařství začalo péct pro světové celebrity, jako je Oprah. Když Buddy vystupoval na Food Network Challenge, zaujal manažery televizní stanice TLC, kteří mu okamžitě nabídli vlastní pořad.

Původně plánovaných 12 epizod ale divákům nestačilo. Král dortů (Cake boss) se stal hitem a Buddy jedním z nejúspěšnějších pekařů na světě. V tento moment je natočených už 8 řad pořadu, nejnovější díly můžete sledovat od 7. září na TLC.