Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Nejtěžší otcovská volba v životě: Při masakru na Srí Lance si musel vybrat, které dítě zachrání!

+ Dalších 66 fotografií
Rány osudu
Teroristický útok na Srí Lance byl údajně odvetou za masakr na Novém Zélandu. Útok zasáhl lidi po celém světě. Spoustě rodin, mezi kterými byli i britští sourozenci Linseyovi se rázem život proměnil v jednu velkou noční můru. Nejhorší muka zažíval jejich otec, který se musel rozhodnout, kterému ze svých dětí zachrání život.

Linseyovi byli úplně obyčejní britští občané, kteří toužili během velikonočních svátků po troše odpočinu, a tak vyrazili na Srí Lanku. Bohužel v jejich hotelu došlo k bombovým útokům, které byl podle nejnovějších informací odplatou za masakr muslimů na Novém Zélandu.

První bombový útok otec s dvěma dětmi naštěstí přežili. O chvíli později ale děti Matthewa Linseyho z Londýna zasáhla druhá nálož. O tragickém příběhu informoval deník TheTimes. Sourozenci Daniel (19) a Amelie (15) Linseyovi unikli prvnímu výbuchu.

Chystali se společně s otcem na snídani před odletem zpět do Londýna. Bohužel druhé bombě už neutekli. „Neumíte si představit, jak strašné to bylo. Všude byl křik. Já byl se svými dětmi. Ani nedovedu říct, jestli byly v pořádku, byla tma. Bál jsem se, jestli nepřijde další výbuch. Běželi jsme pryč a další výbuch,“ řekl otec deníku The Times.

„Běželi jsme zrovna k výtahům a já s nimi nemohl pohnout. Oba padli k zemi. Syn vypadal hůř než dcera, tak jsem se ho snažil křísit,“ pokračoval.

„Nějaká žena řekla, že se postará o mou dceru. Odnesl jsem syna dolů k záchranářům a odvezli jsme ho do nemocnice. Křičel jsem: ‚Prosím pomozte mému synovi, prosím pomozte,“ popisuje otec nejhorší okamžiky svého života, kdy si musel mezi dětmi vybrat.

„Myslel jsem, že dcera je na tom lépe. Nemohl jsem ji najít, protože jsem byl se synem. Bohužel zahynuly obě mé děti,“ dodal zničený otec.

Mohlo by vás zajímat

Další články