Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Nejteplejší den roku je tu! Pozor, výstraha pro Českou republiku platí už od dopoledních hodin

Dnes raději k vodě!
Úterý bude zatím nejteplejším dnem roku! Denní teploty budou v maximech dosahovat až 38 stupňů, a to už kolem desáté ranní. Pro celou Českou republiku platí výstraha.

Od desáté ranní do osmé večerní platí výstraha před vysokými teplotami prakticky pro celou republiku. Na některých místech mohou teploty dosahovat 28 stupňů již v dopoledních hodinách. Teploty potom budou stoupat a v odpoledních hodinách vyšplhají na maximum 38 stupňů.

Ve večerních hodinách přeruší vedro studená fronta, která s sebou přinese pravděpodobně i silné bouřky. V průběhu týdne by se teploty pak měly nadále pohybovat okolo 31 stupňů.

Odborníci varují, aby lidé omezili tělesnou zátěž a omezili pobyt na slunci na minimum, popřípadě dbali na pitný režim a silný ochranný faktor. Zvýšená pozornost by se pak měla věnovat i nemocným nebo starším lidem, dětem a domácím mazlíčkům.

V noci z úterý na středu by se teploty měly dostat na příjemných 20 stupňů.

Česká republika však není jediná, kdo se dnes bude potýkat s teplotními rekordy. Vlna veder zasáhne i zbytek Evropy. V Itálii se například připravují na tropických 47 stupňů! Byl vyhlášen třetí a nejvyšší varovný stupeň před vedrem, a to hned ve třinácti městech.

Mohlo by vás zajímat

Další články