Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Nejteplejší den roku je tu! Pozor, výstraha pro Českou republiku platí už od dopoledních hodin

Dnes raději k vodě!
Zdroj: profimedia.cz
Úterý bude zatím nejteplejším dnem roku! Denní teploty budou v maximech dosahovat až 38 stupňů, a to už kolem desáté ranní. Pro celou Českou republiku platí výstraha.

Od desáté ranní do osmé večerní platí výstraha před vysokými teplotami prakticky pro celou republiku. Na některých místech mohou teploty dosahovat 28 stupňů již v dopoledních hodinách. Teploty potom budou stoupat a v odpoledních hodinách vyšplhají na maximum 38 stupňů.

Ve večerních hodinách přeruší vedro studená fronta, která s sebou přinese pravděpodobně i silné bouřky. V průběhu týdne by se teploty pak měly nadále pohybovat okolo 31 stupňů.

Odborníci varují, aby lidé omezili tělesnou zátěž a omezili pobyt na slunci na minimum, popřípadě dbali na pitný režim a silný ochranný faktor. Zvýšená pozornost by se pak měla věnovat i nemocným nebo starším lidem, dětem a domácím mazlíčkům.

V noci z úterý na středu by se teploty měly dostat na příjemných 20 stupňů.

Česká republika však není jediná, kdo se dnes bude potýkat s teplotními rekordy. Vlna veder zasáhne i zbytek Evropy. V Itálii se například připravují na tropických 47 stupňů! Byl vyhlášen třetí a nejvyšší varovný stupeň před vedrem, a to hned ve třinácti městech.

Související články

Další články