Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Nejstrašnější rána pro každého rodiče: Manželé ztratili v malajsijském letadle všechny své děti

Zleva: Mo (†12), Otis (†8) a Evie (†10) Maslinovi. Rodiče byli na
cestách po Evropě, děda je za nimi vzal do Amsterodamu, odkud se s nimi
chtěl vrátit zpět do Austrálie. V malajsijském letadle.
Zdroj: Twitter

Australští rodiče Anthony Maslin a Rin Norris cestovali během prázdnin po Evropě a v australském domovském Perthu zanechali své tři děti – Mo (†12), Otise (†8) a holčičku Evie (†10) u prarodičů. S tím, že děda Nick Norris (†68) je během léta přiveze do Nizozemska na část prázdnin, aby si s rodiči užily jejich evropské cesty, dokud jim zase nezačne škola.

Perthský obchodník Nick Norris se poté zase sám vracel se třemi svými vnuky zpět do Austrálie a ve čtvrtek dopoledne nasedli všichni na let MH17 malajsijských aerolinek z Amsterodamu do Kuala Lumpur, oba rodiče dětí zůstali v Nizozemsku.

Jak strašlivá rána to musí pro rodičovskou lásku být, když se pár hodin po vzletu letadla dozvíte, že váš život doslova ztratil cenu, protože jediné, co na tomto světě smysl opravdu má, jsou jenom vaše děti a nic jiného? Kolik času budete potřebovat smířit se s tím, že jste během jedné vteřiny přišli o všechny vaše děti, a existuje vůbec takový čas?

Osud tří dětí a dědečka z jedné rodiny se dokonce dostal na titulky zahraničního tisku, rozesmátá fotka tří sourozenců nyní dojímá i ty, kdo s malajsijskou katastrofou nemají nic společného, jen se alespoň částečně dokážou lidsky vcítit do takové situace.

Bohužel, stejný případ známe i z Česka. V roce 2007 havarovalo v Kambodži malé letadlo Antonov s 22 lidmi na palubě, nikdo nepřežil. Mezi cestujícími byli i tři mladí Češi, dva kluci a jedna slečna, všichni ve věku 19‒21 let. Letecká nehoda měla strašlivý dopad pro jednoho zlínského podnikatele. Bohatý muž zaplatil svým třem skvěle studujícím dětem prázdninovou cestu po Asii za odměnu, ale namísto vítání dětí s ohromnými zážitky musel nechat ze země přepravit troje ostatky.

Teprve až v takové chvíli si uvědomíte, že nic cennějšího na světě opravdu není.

Související články

Další články