Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Nejste z Dubí, koupete se za čtyřnásobek. Na problémovém koupališti drasticky zvedli ceny pro přespolní

V Dubí se pořádně zvedly ceny za koupání, pokud nejste místní.
+ Další 2 fotografie
Vedení koupaliště Dubí, na kterém se minulý týden odehrál incident, který pobouřil velkou část Česka, se uchýlilo k hodně neobvyklému kroku. V zájmu udržení pořádku na koupališti totiž zavádí dvojí ceny. Lidé, kteří nemají ve městě trvalý pohyb tak za koupání zaplatí skoro čtyřnásobek než místní obyvatelé. To se však nelíbí inspekci, která proti provozovateli chystá správní řízení.

Představte si, že si jdete do místní samoobsluhy koupit rohlík a prodavačka podle bydliště v občanském průkazu rozhodne, zda za něj zaplatíte dvě koruny nebo osm. K podobné situaci teď dochází na nechvalně proslulém dubském koupališti v návaznosti na incident, který se tam odehrál na začátku minulého týdne. Provozovatel si od tohoto kroku slibuje, že omezí právě pobyt nepřizpůsobivých lidí, kteří měli nedávnou rvačku způsobit. Je ale dost možné, že podobná snaha je v rozporu se zákonem.

Podle zástupců České obchodní inspekce, které oslovil web iDnes.cz, jde o typický příklad dvojích cen, které české zákony jasně zakazují. „Můžete vyloučit určité konkrétní osoby, pokud dělají výtržnosti, jsou opilé nebo se perou. Ale nemůžete znevýhodnit skupinu osob jen proto, že tam nemá trvalé bydliště. Ke všem musíte přistupovat stejným způsobem,“ říká pro web Jiří Fröhlich, mluvčí ČOI s tím, že s koupalištěm v nejbližší době zahájí správní řízení.

Podle nového ceníku platného od devátého srpna zaplatí místní za hodinu koupání 35 korun, zatímco pro lidi s trvalým pobytem mimo Dubí bude stát hodina koupání 120 korun. U dětí je situace obdobná, místní mohou na koupaliště už za desetikorunu na hodinu, ty přespolní budou muset zaplatit čtyřnásobek. Starosta Dubí Petr Pípal však v podobném rozdílu v cenách problém nevidí: „Nejsou to dvojí ceny. Lidé si stěžují, že sem jezdí celé autobusy z Teplic a Krupky a pro ně už není místo,“ prohlásil pro iDnes. Nezbývá tak, než čekat na stanovisko inspekce, kterým se provozovatel koupaliště bude muset řídit.

Mohlo by vás zajímat

Další články