Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejstarší účastník MasterChef 2020 Dědek si nebere servítky: Ostře se pustil do mladé generace kuchařů

Nejstarší účastník MasterChef 2020 Dědek si nebere servítky: Ostře se pustil do mladé generace kuchařů
Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
masterchef
Zdeněk Rajniš je z letošního MasterChefa sice nejstarším účastníkem, ale energií a dobrou náladou překypoval již od začátku. Bohužel soutěž musel opustit před několika týdny, ale z toho si nic nedělá. Je rád, že se ve svých letech probojoval až tak daleko a ukázal, že i kuchař jeho věku dokáže vykouzlit naprosto precizní a lahodné pokrmy. Zdeněk přezdívaný Dědek se mimo jiné rozpovídal o mladé generaci kuchařů.

Soutěžící MasterChef Česko Zdeněk Rajniš vypadl z kulinářské reality show už v březnu, ale diváci si ho velmi oblíbili. Zdeněk jasně dokázal, že tato soutěž je pro všechny nadšence do vaření, a to bez rozdílu věku. Stačí mít odvahu, dobré nápady a chuť se učit.

Zdeněk přezdívaný Dědek je realista a nedávno se na sociálních sítích rozhovořil o vlastní smrti. „Jsem starej a asi taky brzo umřu, jako každej starej. To je život, víte,“ napsal Dědek na svůj profil.

„Jen doufám, že mou smrt nebude na sítích komentovat a nad ní rozumovat, nedej bože i nejapně vtipkovat, banda neukojenejch blogerů. A to jen proto, že budu mít ten pech a k mejm starejm chorobám se náhodou přidá i ten blbej virus,“ dodal tehdy rázně.

Chci se ale dožít doby, kdy...

"Chci se dožít doby, kdy nová mladá (i zralá a starší) česká generace gourmetů přestane upředňostňovat a oceňovat  jídlo výhradně podle toho, jak vypadá jeho výtvarná kompozice na talíři. To, jak je přehnaně a mnohdy samoúčelně prezentováno v módních abstraktních dekompozicích, tak zvané Cuisine tap l´oeil (kuchyně na oko)," rozpovídal se pro eXtra.cz.

"Mám sen, že mladí gourmeti zase budou obdivovat, jak je předložený pokrm dokonale uvařený, dochucený. Jak je nápaditá jeho chuťová skladba, kompozice a bohatost; jaké je souznění surovin... a že o tom budou schopni znova hovořit, debatovat a zasvěceně psát. Místo dnešního posílání a vyvěšování fotek jídla na sociálních sítích  s bezduchým obdivným WOW!, které nanejvýš doplňují stručným výčtem surovin, ze kterých se ona kompozice/dekompopzice skládá," dodal skepticky.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy