Maddox (16) se narodil v Kambodži, kde Angelina navštívila sirotčinec. Z něj si chtěla tehdy odnést děťátko k adopci. Po dlouhé prohlídce však pomalu ztrácela naději, že najde své budoucí dítě. „S žádným dítětem jsem necítila spojení, všechny mi byly tak nějak cizí. Ošetřovatelka mi pak ukázala Maddoxe s tím, že byl do domova právě přivezen,“ uvedla nedávno v rozhovoru pro Vanity Fair.

Když chlapce uviděla, rozplakala se. „Hned jsem věděla, že je to můj syn,“ dodala Angelina o svém nejstarším synovi. Adopcí mu tehdy zajistila budoucnost, o které se většině dětí ze stejných poměrů ani nesní. Její syn jí však lásku náležitě opětuje.

Angelině byl Maddox oporou i v čase rozvodu s Bradem. Ten Angie vyčítal její charitativní angažovanost, produkci projektů a vytíženost, zatímco on chtěl podle všeho žít klidným rodinným životem. Brad chtěl mít normální rodinu.

„Na naší rodině není nic normální. Nevím, proč bychom měli předstírat, že jsme normální, když to tak není. Pojďme být všichni nenormální,“ povzbuzoval tehdy Maddox svoji matku a podle všeho jí tím dodal zase mnoho sil. Sám je na mámu Jolie a její angažovanost pyšný. Neméně pak na čerstvý snímek, který Angelina produkovala právě v Kambodži, s názvem First They Killed My Father a s jehož produkcí také pomáhal. Snímek pojednává o válce očima kambodžského dítěte.