Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nejstarší pivovar v celém Česku. Kam si zajít na vícestupňového zrzka?

Nejstarší pivovar v Česku. Kam si zajít na vícestupňové pivo?
Zdroj: profimedia
Pivo

Jste milovníci piva, ale nudí vás ta stejná chuť Plzeňského Prazdroje pořád dokola? Ne všude vás čepované pivo nadchne, i když se jedná o uznávanou plzeň. Nebojte se vyzkoušet něco nového, třeba něco i vícestupňového. Přinášíme vám shrnutí nejlepších pivnic v Praze.

Tradiční české pivovary mají bohatou historii, ale protože jsme národ Čechů, tak nemáme nikdy a ničeho dost. Zvlášť piva ne. Proto se pivovary u nás stále rozšiřují a přicházejí s novinkami, které mají kořeny třeba i ze zahraniční produkce. Vedle stálic pražské pivní scény přibývá podniků, kde si vaří svoje vlastní pivo a čepují různé speciály.

Strahovský pivovar stojí na místě bývalé kočárovny.


Bohatá historie

Pokud vás lákají klasiky, tak si rozhodně zajděte do pivovaru U Medvídků. Čepují tam nejsilnější pivo na světě X-BEER33. Jde o spojení plzeňského a karamelového sladu. Vyniká přírodní sladovou chutí s příjemným hořkým dozvukem. Pivovar patří k nejstarším a největším pivnicím v Praze. Jestli chcete ochutnat pivo s trošku menším stupňovým rozdílem, navštivte pivovar U Tří růží. Je to místo plné pivních speciálů, jako je Weissbier. Tradiční světlé pivo se svěží citrusovou stopou a jemným banánovým aroma. Nebo vyzkoušejte klášterní tmavý speciál №5 s 9,5 % alkoholu.

Svou historii má i Únětický pivovar. Sahá do roku 1710 a je spojený s obcí Únětice, kam se jednoduše dostanete MHD. Jejich 10° a 12° zachutnaly lidem natolik, že je čepují skoro po celé Praze.

Klášterní stálice

Nesmíme zapomenout zmínit klášterní pivovary jako Břevnovský a Strahovský pivovar. Břevnovský pivovar je vlastně nejstarším pivovarem v celé zemi, jak uvádí server Do Prahy za pivemNavázal na tradici z roku 993, ale prostor uvnitř je poměrně nově zařízen z roku 2013. Můžete si tu vychutnat Břevnovského Benedicta v klášterním šenku. Na Strahově je pivnice zřízena v prostoru bývalé kočárovny. St. Norbert je jantarový ležák, kterého tady najdete v různých variantách. Vaří tu i speciální sezonní piva, jako např. American Pale Ale nebo pikantní Chocolate Stout.

Břevnovský klášter.


Novinky na pivovarské scéně

Nově si můžete vychutnat pivo na vodě. Otevřela Loď Pivovar. Původně diskotéková loď, teď varna piva. Loď je ukrytá pod Štefánikovým mostem. Na horní palubě si můžete užít jak výhled na Pražský hrad, tak i staročeskou kuchyni. Unikátní prosklenou varnou, kterou nenajdete nikde jinde v Čechách, se pyšní pivovar U Supa. Vyhlášený je tu polotmavý ležák Sup.

Zajděte si ochutnat více piv do Zlých časů.


Ochutnávkové pivnice

Pivnice Zlý časy je vyhlášená pro svou pípu o osmačtyřiceti kohoutech, která je z domácích malých a středních pivovarů. Ochutnáte tu piva ze zahraničí. Známá je i vinohradská pivotéka Pivo a párek, kde si k točeným speciálům můžete nabídnout výborné uzeniny z malých lahůdkářství. Dále ve Vršovicích vznikl Beer bar Zubatý pes s 15kohoutkovou pípou, zaměřené na těžko dostupná česká i zahraniční piva, uvádí oficiální turistický portál Prahy.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy