Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Nejsou prachy jako prachy! Karlos Vémola je proti Conoru McGregorovi „chuďas“

Karlos Vémola a Conor McGregor, dvě profesionální mlátičky.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Oba se živí tím, že mlátí lidi v kleci. A oba dva si tím dokáží vydělat pořádné peníze. Když ale Karlose Vémolu (33), nejlepšího českého MMA zápasníka, srovnáte s Conorem McGregorem (30), irským bijcem, který bojuje v prestižní UFC, tak se nestačíte divit. Vémola, který výší honorářů nemá v České republice konkurenci v tomto ohledu McGregorovi nesahá ani po paty!

Conoru McGregorovi se poslední zápas nevyvedl. Dostal namláceno od dosud neporaženého ruského bijce Khabiba Nurmagomedova. Zas až tak ho to ale mrzet nemusí. Na jeho účtu totiž přistála přímo astronomická suma. Mluví se až o šedesáti milionech korun.

A to do toho nepočítáme peníze, které Conor na prohraném zápase vydělal i jiným způsobem, například příjmy od sponzorů. To bychom se dostali na sumu, ze které vám vypadnou oči z důlků!

Sám McGregor podle zahraničních webů Express a Independent hrdě mluvil o tom, že díky tomuto zápasu si celkově přijde až na padesát milionů dolarů, což je v přepočtu více jak miliarda korun českých.

Jednoznačně nejlépe placeným českým MMA bijcem je Karlos Vémola. Tomu se ale o penězích, které vydělává McGregor může jen zdát. I přesto, že je na české poměry extrémně dobře placený, dostává úplně jiné „prize money“ než irský rebel.

Když Vémola zápasil koncem loňského roku v O2 areně s Petrem „Pínem“ Ondrušem, tak si podle informací eXtra.cz se svým sokem rozdělil necelý milion korun včetně bonusů.

V červnu Vémola zase bojoval s Patrikem Kinclem a sám ještě před duelem hlásal, že tento zápas překoná český rekord. Oficiální částku organizace XFN nezveřejnila, ale dá se očekávat, že Vémolova „výplata“ byla vyšší než milion korun.

Na Českou republiku to jsou naprosto nevídané peníze. Běžní „fighteři“ dostávají za zápas na galavečeru XFN okolo 40 až 50 tisíc.

Tohle ale není honorář jen za pár minut v kleci. Bojovníci tvrdě dřou několik týdnů a mnohdy se z duelu dlouhé dny zotavují. Peníze to jsou tedy více než tvrdě odpracované.

Ale zpět k Vémolovi a McGregorovi. Je naprosto evidentní, proč si irský bijec vydělá o tolik více než třiatřicetiletý rodák z Olomouce. V USA patří MMA mezi velice populární sporty. V České republice je boj v kleci teprve „v plenkách“. Není proto divu, že se Vémolovi tolik chce zpět za moře. Pokud se tam dostane, bude se přímo topit v penězích!

Mohlo by vás zajímat

Další články