Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nejsmutnější vzkaz z hořícího londýnského pekla: Nezvládnu to, odpusťte mi!

Mariem Elgwahry je jednou z nezvěstných. Rodina stále doufá, že se najde.
Zdroj: Twitter
+ Dalších 12 fotografií
Naděje umírá poslední a příbuzní stále hledají ty, kteří zůstali uvězněni v Grenfell Tower, obřím paneláku, který v noci začal hořet a požár se rozšířil do celé budovy. Lidé zůstali uvnitř a kvůli dýmu nemohli vyběhnout z bytů. Zoufale volali svým známým, aby se naposledy rozloučili.

Matky vyhazovaly děti z oken, lidé vyřizovali poslední telefonáty se svými milovanými. Grenfell Tower se proměnila v hořící peklo, ze kterého nebylo úniku. Na místě byli hasiči, ale takový rozsah požáru nebylo možné zvládnout za pár minut.

Lidem uvězněným uvnitř záchranáři nařídili, aby zůstali uvnitř. V chodbách plných černého kouře by se stejně udusili. A tak lidé museli bezmocně zůstat ve svých bytech a čekat na pomoc. Mezitím někteří začali volat rodině a loučit se.

Jako Nura Jamal, trojnásobná matka, která zůstala uvnitř. „Oheň je tu. Nezvládnu to, odpusťte mi!“ to byla poslední slova, která od ní kamarádka Asyia Assani slyšela. „Nikdo se jí pak nemohl dovolat,“ řekla Asyia serveru Daily Mail.

Na místě je zatím potvrzeno 12 mrtvých, ale hasiči se obávají, že číslo bude mnohem vyšší. Rodiny a kamarádi lidí uvězněných v Grenfell Tower ale neztrácejí naději. Stále na sociálních sítích hledají nezvěstné a doufají, že třeba v době požáru nebyli uvnitř hořícího pekla…

Související články

Další články