Teprve tříletá dcera Paige má před sebou maximálně rok života. Byla jí diagnostikována nemoc zvaná metachromatická leukodystrofie. Jedná se o závažné onemocnění, které bohužel končí smrtí.

Projevuje se především ztrátou motoriky, poruchou chůze a kognitivních funkcí. Proti nemoci neexistuje lék a má fatální následky.

Mladé rodiče z anglického města Norwich toto zjištění zlomilo. Jsou na dně, protože nemůžou své dceři pomoct. Není totiž jak. Aby toho nebylo na Leah a Shauna málo, přichystal si pro ně osud další ránu.

Když Leah zjistila, že je znovu těhotná, na nic nečekala a vyžádala si pro svá dvojčátka všechny možné testy. Jejich noční můra se naplnila. Bohužel i oba chlapečci trpí stejnou chorobou a neexistuje způsob, jak ji zvrátit. Lékaři doporučili ženě potrat. Ta to ale odmítla, životy dvou nenarozených synů by nikdy neukončila.

Od jejich narození se tak oba rodiče musí potýkat s naprostým zoufalstvím. Vědomí, že brzy přijdou o všechny děti, je zdrcující.

Za nějakou dobu po zveřejnění tohoto smutného příběhu přišla i dobrá zpráva. Dvojčátka Oscara a Phelixe je možné zachránit! Italští lékaři našli způsob, jak tuto ošklivou diagnózu pozastavit. Leah a Shaun tuto léčbu nebudou muset platit. Středisko v Itálii náklady uhradí.

Lékaři se nechali slyšet, že udělají všechno pro to, aby oběma chlapcům zajistili delší život. Pro jejich tříletou sestřičku Paige je ale pozdě. Pravděpodobně to byly její poslední Vánoce.

Malou holčičku s tváří andílka už tak čeká jen ztráta paměti, schopnosti mluvit, chodit a vidět. Její stav se rapidně zhoršuje. V současnosti potřebuje čtyřiadvaceti­hodinovou péči. Nešťastní rodiče mohou jen nečinně přihlížet. Snad se jim podaří prodloužit život alespoň malým synům.