Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nejsme stroje, ale lidé! Vzkazují vyčerpaní lékaři na podporu zesměšněné spící doktorky

Nejsme stroje, ale lidé! Vzkazují vyčerpaní lékaři na podporu zesměšněné spící doktorky
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Lékaři se zlobí. Po tom, co se na internetu objevil hodně ostrý článek o jedné jejich mladé kolegyni z Mexika, která byla dost nelichotivě zachycena spící na stole v nemocnici, rozhodli se doktoři z celého světa spojit a posílají fotky svých spících kolegů jako podporu pro mladou a začínající kolegyni.

Na svém internetovém blogu zveřejnil neznámý pisálek fotku mladé rezidentky a obvinil ji z toho, že dělá svoji práci špatně. Lékař má v nemocnici léčit, nikoli spát.

Snímek vznikl v mexickém Monterrey a jeho autor neměl nejmenší tušení, jakou rozpoutá bouři. Doktoři z celého světa se za kolegyni postavili a posílají fotografie, na kterých oni sami nebo jejich kolegové po vyčerpávajících operacích nebo několikahodinových zákrocích podřimují, případně natvrdo spí.

Vše začal mexický doktor Juan Carlos, který odpověděl na článek na blogu tweetem, jenž označil španělsky hastagem #YoTambienMeDormi. V překladu - já jsem také usnul. Ten doplnil fotografií se svými kolegy.

Zahájil tak vlnu fotek spících lékařů, které se jednotně označují #YoTambienMeDormi. Stovky přepracovaných lékařů začaly bránit mladou rezidentku. A vzkazují: „Máme i šestatřicetihodinové směny! Nejsme stroje, jsme lidé!“

Související články

Další články