Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nejslavnější streamer Česka Agraelus: Půl milionu měsíčně, sprostý jako dlaždič a srdce ze zlata

Nejslavnější streamer Česka Agraelus: Půl milionu měsíčně, sprostý jako dlaždič a srdce ze zlata
Zdroj: Archiv Vojtěcha Fišara
+ Další 4 fotografie
štěstí v životě
Videohry mohou člověka uživit. Tato věta polovinu lidí rozesměje, druhou zase donutí přemýšlet. Agraelus, vlastním jménem Vojtěch Fišar, je 24letý hráč videoher, kterému profesně život nadělil snad ty nejlepší karty. Z tajemného mladíka s maskou a kšiltovkou se stal jeden z nejznámějších streamerů v Česku. A díky hraní si vydělává neuvěřitelné peníze, které mu ne vždy zůstanou na účtu...

Agraelus se od roku 2010 specializoval přímo na platformu YouTube, kam pravidelně přidával záznamy z toho, jak hraje počítačové hry, tzv. let's play. Z kanálu Agraelovo Let's play šílenství přešel na server Twitch.tv, kde může živě streamovat, jak danou hru zrovna hraje. Ale k tomu, aby vydělával půl milionu měsíčně, vedla dlouhá cesta.

Dvě videa denně, jedno, někdy ticho po pěšině. V průběhu let odehrál Vojtěch ty nejrůznější počítačové hry, a i když jeho tvář dlouhá léta nikdo neviděl, jeho vyjadřování se sledujícím a fanouškům dostalo pod kůži. Nejprve bylo vše bez okénka, kde by na hráče mohli diváci vidět. Pak se objevil s maskou a čepicí. Nakonec došlo 3. března 2018 k odhalení tváře, a to bez větších ovací. Představil se svým jménem, prozradil svůj věk a v jakém městě bydlí a s naprostým klidem odhodil masku i čepici.

Agraelus je dobře znám pro svůj vybraný slovník dlaždiče a sarkastické komentáře. Nebojí se žádného druhu humoru, ale jak sám na svých streamech prohlašuje, nic se nesmí přehánět. A i když jsou některé jeho fórky nebo komentáře krapet nemístné, srdce má zlaté a na dlani.

Charitativní streamy pro různé organizace

Platforma Twitch funguje tak, že streamer živě vysílá a lidé mu pravidelně mohou platit odběr, který není nijak předražený, zároveň mu mohou posílat donaty, tedy peněžní dary, nebo kupovat jeho merch. Ne všechny peníze si Agraelus nechává, už má za sebou hned několik charitativních streamů.

Nejznámější a nejúspěšnější charitativní stream byl odvysílán letos v noci z 27. na 28. září, když s herním vývojářem Danem Vávrou seděli u hry Mafia: Definitive Edition, což je předělávka hry do novějšího kabátu. Ten večer za několik hodin dokázali vybrat 770 000 Kč, které šly na charitu Dejme dětem šanci. Lidé darovali po malých částkách, ale také po tisících nebo desetitisících. V jednu chvíli charitativního streamu se na vývojáře spolu s hráčem dívalo přes 54 000 diváků, což je úctyhodné číslo.

Vojtěch se zapojuje do charitativních streamů PlayStation Česká republika, sám jich také několik pořádal pro různé útulky, například pro Dogpoint nebo Teplické kočky, kam díky streamům zaslal přes 200 000 Kč. Běžně se na jeho streamy dívá do 10 tisíc lidí, ale stává se, že i tento počet se přesáhne, záleží na tom, co například hraje nebo co se bude dít.

Během let se mu na YouTube kanálu nastřádalo přes 616 tisíc sledujících, na Twitchi jich má přes 456 tisíc. Nejen tato čísla a podpora jeho fanoušků a příznivců mu otevřely dveře k obrovským spolupracím, výhodám, ale také k velké zodpovědnosti. Hlavně jeho zápal a píle ho dostaly tam, kde je dnes. Kromě spolupráce se Sony, díky které dostal mezi prvními nejnovější konzoli PlayStation 5, má samozřejmě i spoustu dalších, kdy dostává pod určitými pravidly nejrůznější hry nebo dary.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy