Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Nejslavnější role Lubomíra Lipského: Čtyři vraždy stačí, drahoušku i Šest medvědů s Cibulkou

+ Dalších 7 fotografií
Smutné výročí
Herec Lubomír Lipský se dožil úctyhodných 92 let. Byl oblíbeným českým hercem, který si dokázal srdce diváka získat jedinou větou. Jeho herecké umění bylo v podstatě nepřekonatelné. Dnes uběhly 4 roky od chvíle, kdy legendární komik odešel do hereckého nebe. Persóna, jakou on byl, na české scéně nyní nepochybně chybí. Pojďme si tedy připomenout role, v nichž exceloval.

Herec Lubomír Lipský z tohoto světa odešel přesně před čtyřmi lety. Národem milovaného komika zradily plíce. Držitele čestného titulu Národní umělec si lidé i dnes rádi připomínají snímky, které ačkoliv byly natočeny už před dlouhými lety, se oblibě stále těší.

Šest medvědů s Cibulkou

Kdo by zapomněl na oblíbenou komedii, v níž Lipský zahrál hlavní roli klauna Cibulky. Ten v cirkusu cvičil medvědy a dostal výpověď ve chvíli, kdy je principál vyměnil za pašíky. Pak se v převlečení za ženu vydal do školy, kde nastoupil jako kuchařka a spolu s uprchlými medvědy si užil ještě spoustu útrap nejen v roli kuchařky, ale i školníka či uklízečky.

Ať žijí duchové

I jako protivný vedoucí samoobsluhy Antonín Jouza si dokázal Lubomír Lipský získat srdce diváků. Společně s Věrou Tichánkovou, která si zahrála černou kroniku, podal neuvěřitelný výkon. Na jeho lásku k žampionům se zapomenout zkrátka nedá.

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Učitel Georg Camel nepochybně patří mezi absolutně nejslavnější role Lubomíra Lipského. Může to být i spojením s bratrem, režisérem Oldřichem Lipským, jejichž spolupráce přinesla ovoce. Nevinný a naivní Georg je vtažen do souboje gangsterských band a je považován za vraha. Pamatujete si, jak snímek dopadl?

Kameňák

Nezapomenutelný děda Poláček, který se se svou manželkou hádal především o zuby, byl hvězdou Troškovy komedie. Společně s dědou Novákem vyváděl Lipský ve své roli jeden průšvih za druhým a ukázal, že se správným kamarádem se i ve vyšším věku může člověk chovat jako puberťák.

Mohlo by vás zajímat

Další články