Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nejslavnější role Karla Gotta: Nebyl jen fenomenální zpěvák, ale i dobrý herec

Zdroj: csfd.cz
+ Dalších 11 fotografií
film
Ačkoliv se Karel Gott (†80) prosadil jako vynikající zpěvák, myšlenky na hraní ve filmu ho provázely celým životem. Mnohonásobný slavík se netajil tím, že ho filmování vždy bavilo a zákulisí natáčení zajímalo. Takový fenomén, jakým Karel Gott byl, zajímal logicky i filmaře, a tak se několikrát za svůj život před kamerou objevil. I když se nejednalo o žádné hlavní role, vždy sklidil za svůj výkon obdiv a uznání.

Hned na začátku své kariéry se Karel Gott objevil v dnes už legendárním muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, z něhož vyšel duet s Evou Pilarovou Dotýkat se hvězd, který se stal velmi slavným. V sedmdesátých letech si zahrál sám sebe v už méně úspěšném snímku Parta Hic, vyprávějícím o partě horníků, kteří mají pít pravidelně mléko. V tom je měla podpořit písnička Vůně mléka v podání Božského Káji.

Méně úspěšně skončil film Hvězda padá vzhůru, kde Gott hraje malíře pokojů, ze kterého se stane slavný zpěvák. Sám sebe hrál i později. Všichni si jistě vzpomenou na komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde Karla v růžovém saku při procházce Prahou začne tahat za rukáv žoviální Bolek Polívka.

Asi nejlépe mu seděly pohádkové role. Ve druhém díle pohádky Zdeňka Trošky Z pekla štěstí si zahrál hodného a moudrého Lucifera a ještě v roce 2018 se objevil v pohádce Dušana Rapoše Když draka bolí hlava. Český slavík neodmítal ani role v seriálech, například v sitcomu Comeback jeho přítomnost všechny překvapila. Filmové prostředí ho vždycky zajímalo, a tak točil hodně a hrál i ve spoustě dokumentů, skrze které nechal nahlédnout i do svého soukromí.

V roce 2009 natočil s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou dokument Fenomén Gott. Po deseti letech se dokumentaristka za Mistrem s kamerou vrátila a natočila jeho poslední měsíce. Očekávaný dokument o Gottovi, který je podle slov Špátové „jedinečným a neobvykle osobním pohledem na jeho život", má přijít do kin v příštím roce.

Související články

Další články