Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejslavnější kulturista světa OCHRNUL: Viní lékaře, že mu zpackali operaci!

Zdroj: Instagram
nemůže chodit
Zdraví slavné kulturistické legendy si vybralo krutou daň... Osminásobný šampion Olympie Ronnie Coleman (54) je mužem, který se pyšní největší výherní historií v organizaci IBFF. Jenže jeho zdravotní stav je vážný... Podle amerických serverů už možná nebude nikdy chodit!

Osminásobný vítěz Mr. Olympia z let 1998 až 2005 a podle mnohých nejlepší kulturista všech dob Ronnie Coleman se začátkem roku podrobil další operaci v oblasti bederní páteře, jež je opotřebena v důsledku mnoha let extrémně tvrdého tréninku.

Ronniemu páteř dlouhodobě způsobuje výrazné potíže. Poslední velkou operaci v těchto místech prodělal třiapadesátiletý Američan před dvěma lety. Jenže teď to vypadá, že jeho zdraví vypovídá službu a ochrnul. Coleman se v poslední době pohyboval převážně s oporou francouzských holí a k vidění byl často také na vozíku. Kulturistická legenda má za sebou přibližně 10 operací, za které podle svých slov zaplatila přes 2 miliony dolarů, tedy přes 50 milionů korun.

Coleman svůj zdravotní stav vyčítá lékaři, který ho operoval. „Můj stav má hodně co do činění s tím, jak chirurg provedl operaci. Byl opravdu špatný a způsobil mnoho poškození, takže nevím, jestli budu schopný chodit,“ uvedl slavný kulturista.

Redakce eXtra.cz oslovila předního českého kulturistu Pavla Berana, který potvrdil, že kulturistika často, a zejména v minulých letech, je sport, který se bez zranění neobejde. „Kulturistika je extrémně náročný a nebezpečný sport pro sportovce, kteří to berou opravdu vážně. V devadesátých letech, kdy závodil Ronnie Coleman, a byl tehdy na absolutní špičce, byla i soutěžní a profesionální kulturistika na vrcholu. Dnes mají jednotlivci větší obavy o své zdraví a kulturistika přestává být, čím bývala. Trénování s extrémními váhami s sebou pochopitelně do stáří nese určité komplikace,“ řekl eXtra.cz známý profesionální kulturista ČR Pavel Beran.

Přes všechny současné útrapy si Coleman nadále stojí za tím, že jediného, čeho za svou kariéru lituje, je, že s 360 kilogramy provedl pouze dvě opakování dřepů ve chvíli, kdy cítil, že má v sobě sílu ještě na další dvě nebo tři.

Související články

Další články