Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Nejslavnější kosmonaut dneška se vrátil na Zemi, ještě předtím ale nazpíval první vesmírnou píseň

+ Dalších 7 fotografií

Chris Hadfield je kanadský kosmonaut, který možná dojde větší slávy než pánové Neil Armstrong a Jurij Gagarin, i když nebyl ani první na Měsíci a ani první ve vesmíru. Chris Hadfield vlastně nedělal nic jiného, než že 166 dní velel pětičlenné posádce na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a včera se vrátil zpět domů na Zemi.

Jenže tenhle kosmonaut (53) ze své mise udělal zábavnou reality show a dělil se s fanoušky o vše, co je zajímalo, jak ve vesmíru funguje. Úplně obyčejné věci jako holení, čištění zubů nebo ždímání mokrého hadru jsou mimo naši Zemi docela věda. Ani vyplakat se tam nahoře nemůžete.

Jeho účet na Twitteru má bezmála 900 tisíc odběratelů a bývalý pilot kanadského královského letectva nebyl ve vesmíru poprvé a nejspíš ani naposledy. Protože dělá NASA obrovskou reklamu a je jedním z těch, díky kterým se lidé začali zajímat o vesmírný program a hlavně o vědu. Tím druhým hrdinou z NASA je ředitel letu vozítka Curiosity na Mars, třicetiletý Bobak Ferdowsi, mladý a pohledný inženýr s účesem á la mohykán, který pobláznil celou Ameriku a stejně jako Chris má na Twitteru obrovskou základnu.

Kanadský velitel posádky na ISS nazpíval první vesmírný song, a to rovnou předělávku od Davida Bowieho s názvem Space Oddity, což je snad nejpříhodnější sbohem. Teď jen nezbývá než doufat, že ho zemská tíže neudrží dlouho a brzy zase vyrazí zase na nějakou zábavnou misi.

Mohlo by vás zajímat

Další články