Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Nejskromnější herec Česka: Lepší je o mně nevědět, říká o sobě Ladislav Mrkvička

legenda
Když se člověk baví s legendou české kinematografie Ladislavem Mrkvičkou (80), je neuvěřitelné, o jak pokorného člověka jde. Herec, který za svou kariéru ztvárnil desítky úžasných rolí, promluvil o své skromnosti.

Herec aktuálně tráví svůj čas na své milované chatě. „V Praze budu až příští týden na chvíli, potom až v září,“ řekl redaktorovi eXtra.cz herec, kterého si lidé zamilovali v mnoha filmech, divadelních rolích, ale třeba i v seriálu televize Nova Policie Modrava.

Když se s ním bavíte o výčtu jeho rolí a angažmá, zůstává Mrkvička neuvěřitelně skromný. „Já to mám tak, že jsem raději, když o mně nikdo neví. Mám rád svůj klid,“ pokračoval herec, o němž se v minulosti psalo v souvislosti se špatným zdravotním stavem. „Mám parkinsona, takže nemůžu psát. Já už teď nesvedu ani podpisový vzor v bance! Ten třes je nepředvídatelný. Někdy mi ruka náhle uteče,“ tvrdil pro média v minulosti herec s tím, že to není jediný zdravotní problém, se kterým se potýkal. Lékaři mu odhalili i bolestivé zánětlivé onemocnění zvané Polymialgiarhe­umatica.

„O zdravotním stavu se nebavím. Jsem opravdu raději, když o mně nikdo neví,“ řekl eXtra.cz herec. Když se Ladislava Mrkvičky zeptáte na práci, má jasno. „Nic jiného neumím. Co bych dělal, kdybych nehrál? Byl bych zřejmě na chalupě,“ dodal herec, který se řadí k nejtalentova­nějším v českém filmu. Svědčí o tom skutečnost, že před lety, když byl v největší formě, nebyl snad rok, aby se v nějakém snímku neobjevil.

Co jste možná o Ladislavu Mrkvičkovi nevěděli:

  • V roce 2015 mu udělila Nadace Život umělce Cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.
  • V roce 2012 mu byla udělena Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.
  • Byl dvakrát ženatý a má dohromady pět dětí.

Mohlo by vás zajímat

Další články