Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zápasník Oktagonu měl být podle lékařů dávno po smrti. Aaron překonal zákeřné choroby, teď si jde pro titul

Aaron Aby má za sebou ten nejtěžší boj - boj s rakovinou.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Se svolením Oktagon MMA
+ Dalších 5 fotografií

Oktagon a jeho expanze dál pokračuje. Promotéři se momentálně soustředí na blížící se galavečer, který se uskuteční už 20. dubna v Birminghamu. Oktagon 56 láká na řadu atraktivních duelů a především na titulový souboj Aarona Abyho a Sama Creaseyho. První jmenovaný přitom má tu největší životní bitvu už za sebou. Velšský zápasník porazil rakovinu ve 3. stadiu a vrcholovým sportovcem se stal i s cystickou fibrózou. 

Nejen souboj Aby versus Creasey, ale i zápas plný nenávisti, vyostřený duel Tipsport Gamechanger Akona Wanlisse proti Sahilu Sirajovi či bitva fešáků Jakuba "Hezouna" Dohnala a Brita Jamese Hendina, která přiláká i dámské publikum. Blížící se Oktagon 56, který se uskuteční už 20. dubna v anglickém Birminghamu, láká na skutečně nadupanou zápasovou kartu.


Aaron Aby zabojuje o titul: Životní bitvu už vyhrál

A právě společně s hlavním zápasem večera, titulovým soubojem v muší váze, který nabídne odvetu dvou ostřílených borců z britských ostrovů mezi Aaronem Abym a Samem Creaseym, se nese silný zápasnický příběh, jejž popsala samotná organizace na svém Instagramu.

Velšského fightera Aarona Abyho již věrní fanoušci Oktagonu nejspíš dobře znají, jeho jméno v organizaci rezonuje už delší čas, a to nejen díky atraktivním výkonům v kleci. Jeho životní příběh i samotná bojová kariéra by vydaly na knihu. Aaron totiž už dvakrát překonal fatální prognózy lékařů, když porazil rakovinu ve 3. stadiu a i s cystickou fibrózou se dokázal stát vrcholovým sportovcem. Motivace sama o sobě, srdce bojovníka v sobě tenhle borec rozhodně nezapře.

Jak uvádí Oktagon v oficiální zprávě, kterou máme k dispozici, souboj Abyho s Creaseym bude navíc osobní vyříkávačkou a odvetou dvou držitelů černého pásu v BJJ. Oba už se kdysi utkali, tehdy vyhrál Creasey na body. Aby tak má svému soupeři co vracet, navíc je ve hře sen v podobě pásu šampiona. Kdo bude tím lepším, to se dozvědí diváci již brzy. Zbývající lístky na blížící se Oktagon 56 jsou stále v prodeji na stránkách organizace.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy