Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Nejsilnější momenty z pohřbu Náhlovského: Nemocný hypochondr a slova Karla Šípa o posledních dnech

Pohřeb Náhlovského: Nejsilnější momenty
Zdroj: Profimedia/ koláž extra.cz
+ Dalších 33 fotografií
Momenty

Ve čtvrtek 14. dubna se rodina a kolegové naposledy rozloučili s komikem a moderátorem Josefem Aloisem Náhlovským (†72). Na pohřeb dorazilo velké množství známých osobností, mezi nimiž nechyběli třeba Jiřina Bohdalová, Karel Šíp, Alois Švehlík nebo Jakub Smolík. Tohle jsou nejsilnější momenty z posledního rozloučení. Redakce eXtra.cz byla na místě.

Ve strašnickém krematoriu proběhlo ve čtvrtek 14. dubna poslední rozloučení s bavičem Josefem Aloisem Náhlovským. Ten zemřel 9. dubna na celkové selhání organismu. Na pohřeb dorazilo plno známých osobností, které na Náhlovského vzpomínají jen v dobrém. Dodávají však, že komik v posledních letech často a stále mluvil o svých nemocech.

Vtipná Bohdalová

„Vždycky vystupoval jako přitroublý komik, ale byl velice vzdělaný v češtině. Miloval češtinu a ctil ji. Byl to strašně hodný kluk. Na jednu stranu si z něj někteří dělali legraci, že je hypochondr, ale on ty nemoci vážně měl,“ nechala se slyšet herečka Jiřina Bohdalová (90).

Dva kamarádi nedorazili

Na poslední rozloučení nedorazili dva jeho velmi blízcí přátelé, a to Petr Novotný (74) a Luděk Sobota (78). Místo Novotného přišla manželka Miroslava a syn Pavel. Za Sobotu to byla manželka Adriana. „Luděk mi říkal, že nepůjde, protože už mu také není nejlíp a měl strach, že tohle tady by ho dorazilo, proto jsem ho tady omluvila,“ prozradila Blesku Sobotova žena.

Slova Karla Šípa

Také jeho dlouholetý kolega Karel Šíp má s Náhlovským spoustu vzpomínek. „Pořád se mi vrací naše poslední vystoupení. To bylo 23. února v Jihlavě. Mě by nikdy nenapadlo, že když se tam domlouvám, že za týden vystupujeme v Teplicích v divadle, a já mu říkám: ‚Dej se, Pepo, dohromady,‘ protože chřadnul, tak k tomu už nedošlo. 23. února mi přijde dobře zapamatovatelné, protože 24. února začala válka na Ukrajině. Potkaly se dvě pohromy tak blízko u sebe. Byl to kámoš, parťák a dobře se mi s ním dělalo. V první řadě byl profesionál. Zdraví mu vypovědělo smůlu najednou během několika dní,“ prozradil zdrceně.

Rozloučení s bavičem trvalo půl hodiny a následně všichni hosté vstali a zahájili potlesk. Ten trval několik minut, stejně tak jako u představení, která v minulosti Náhlovský předváděl.

Z hypochondrie si dělali legraci

„Z jeho hypochondrie jsme si dělali srandu. Na náhrobním kameni určitě bude mít: Já jsem vám to říkal. Byl svým způsobem mladý, minimálně deset let tu ještě mohl být a bavit lidi,“ prozradil svou vzpomínku na Náhlovského herec Václav Upír Krejčí (66).

Během proslovu na Náhlovského zavzpomínal také rodinný přítel. „Jsou to dva měsíce, co jsme spolu obědvali, tak jak to bývalo. Stěžoval si na zdravotní problémy a jeden z nich se mu stal osudným. Byl to náš poslední oběd. Před lety se stal součástí naší lázeňské rodiny v Luhačovicích, byl to skutečný luhačovický lázeňský švihák. Postupně se seznámil s naší rodinou a žádná větší slavnost se neobešla bez jeho přítomnosti,“ prozradil bratr Veroniky Záhorské na pohřbu.

Švehlík si nejdříve poseděl na lavičce

Na pohřeb dorazil také herec Alois Švehlík. Ten se svou ženou nejdříve navštívil tamní kolumbárium, kde zapálil svíčky, následně si šli oba na chvíli sednout na lavičku a až poté se přidali ke smutečním hostům. „Vzpomínat na něj budu dobře, měl jsem ho velmi rád, byl to vzácný muž, citlivý. Nevěděl jsem, že je takto vážně nemocný,“ nechal se slyšet pro Blesk.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy