Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nejšílenější výzva v MasterChefovi rozbrečela Sabinu: Kdo si nejlépe poradil se zvířecími vnitřnostmi

MasterChef 2021: Nejšílenější výzva v MasterChefovi rozbrečela Sabinu
Zdroj: se svolením TV Nova
kuchařská show

Další díl kuchařské show MasterChef přinesl téma zero waste, neboli využití zbytků při vaření. Výzva znamenala po některé soutěžící opravdu šok. Na zpracování zvířecích hlav totiž nebyli zvyklí. Jeden ze soutěžících musel nakonec soutěž opustit.

V posledním díle kuchařské soutěže MasterChef na televizi Nova si soutěžící vyzkoušeli, jaké to je vařit tak, aby se spořebovalo vše a nic nezbylo nazmar. Takzvaný princip zero waste se v poslední době stává módním trendem. Účastníci MasterChefa tak dostali jednotlivé kusy zeleniny a museli s nimi vykouzlit ohromující jídlo.

To se nakonec nejlépe povedlo Jitce, která své mrkvové ragů dovedla k dokonalosti a nejenže putovala na balkon, ale ještě dostala zlatou zástěru, která ji v příští výzvě zaručuje imunitu. Spolu s ní na balkon putovali všichni kromě Besky, Sabiny a Jany. Tyto tři ženy musely zabojovat ve výzvě o setrvání v soutěži.

Zvířecí hlavy vykolejily Sabinu

Porota ve složení Jan Punčochář, Radek Kašpárek a Přemek Forejt jim vymyslela vskutku šokující úkol. Museli zpracovat zvířecí hlavy, které nalezly pod svými pokličkami. Nejvíce byla ze zadání rozhozená Sabina, která neskrývala při pohledu na ovčí hlavu slzy. „Já jsem ještě nic takového asi neviděla,“ řekla očividně otřesená soutěžící. Ostatní ji však podpořili a tak se se svým úkolem statečně poprala.

Problémy však neminuly ani ostatní dvě účastnice. Besky, která porcovala hlavu mořkého ďasa byla ve stresu, když se pokoušela maso rozkrojit. Janě, která si musela poradit s hlavou králíka se zase rozpadala masová kroketa, kterou plánovala uvařit. Úkol evidentně nestíhala i přes upozornění soutěžících z balkonu, že ji nezbývá čas.

Nakonec se porotci nemuseli dlouho rozmýšlet, koho vyřadí. Zatímco pokrmy Besky a Sabi byly vynikající ("Zvíře nezemřelo zadarmo, sdělil Forejt šťastné Sabině), Jana svůj úkol nezvládla. Právnička z Brna tak svoji účast v soutěži musela ukončit a odevzdat zástěru.

Související články

Další články