Vánoce jsou už za dveřmi a kdo by si uměl představit vánoční svátky bez kultovního filmu Sám doma? Na tenhle film se těší celý rok snad každé dítě. Kevin je zkrátka synonymum pro slovo Vánoce.

Už je to dlouhých šestadvacet let od doby, kdy se tenhle megafilm natočil. Řada herců se hodně změnila, někteří upadli v zapomnění, jiní o hodně zestárli a další nezvládli tíhu hollywoodské slávy.

Nejskalnější fanoušci a různí teoretikové, kteří tenhle film viděli nespočetněkrát, přicházejí stále s nějakými teoriemi, které se prý zakládají na pravdě.

Podle jejich slov film obsahuje nespočet nesrovnalostí, které je třeba vyřešit.

Mezi takové patří třeba podivení nad tím, jak je možné, aby takový malý kluk zvládl přeprat dva dospělé chlapy. Ovšem ještě zajímavější teorie je ta, která tvrdí, že Kevinův táta byl drogový boss a jejich barák byl vlastně drogové impérium.

Jinak prý není možné, aby takto početná rodina si mohla dovolit tak velký dům, vcelku luxusní zařízení, cestu do Paříže a spoustu dalších věcí.

Tátovi Kevina měl v tomhle byznysu prý pomáhat brácha Buzz a Kevina vůbec nenechali náhodou doma. Podle jejich názoru to měl být záměr, aby se rodina mohla přesvědčit, že Kevin zvládne dobře naložit s rodinným majetkem.