Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Nejšílenější jízda na kole všech dob! Jedete jinam, než zatočíte řídítky. Tohle video musíte vidět!

Říká se, že jízda na kole je jednou z nejjednodušších činností, a když se to jednou naučíte, tak to v životě nezapomenete. Opak je pravdou! Mrkněte na video a dozvíte se něco opravdu zajímavého o tom, jak vlastně funguje váš mozek!

Jízda na kole. Tak jednoduchá činnost! Stačí šlapat na pedály a otáčet řídítky. Co se ale stane, když se přední kolo bude otáčet opačným směrem než řídítka? Ani se nerozjedete! A ne, na videu nejsou žádní lemplové, ale zkušení cyklisté. Ale ani jeden z nich se nedokázal za odměnu 200 dolarů ani rozjet na tomto mírně modifikovaném kole. Jak je to možné? Vždyť stačí vědět, že když otočím řídítka doprava, tak kolo pojede doleva, není na tom nic složitého! Je to mnohem složitější, než jsme si mohli myslet. Lidský mozek funguje na základě naučených algoritmů neboli souboru úkonů, které vedou k požadovanému výsledku. I sebemenší nesrovnalost mezi algoritmem v naší mysli a realitou způsobí totální selhání. Autorovi videa trvalo dlouhých 8 měsíců, než se dokázal jakž takž projet na „zrcadlovém kole“. A jeho malému synovi? Pouhé dva týdny! To dokazuje, že "dětský mozek"https://­www.extra.cz/je-to-normalni-tata-vycepoval-ze-sve-holcicky-maleho-zabijaka: je mnohem tvárnější než dospělý. Proto se děti učí jazykům mnohem rychleji a dokonaleji než dospělí lidé.

Největší překvapení nás čekalo na konci videa. Po téměř roce jízdy na „zrcadlovém kole“ se autor videa rozhodl zas projet na kole normálním. Podívejte se, jak to dopadlo!

Video je s možností českých titulků.

Související články

Další články