Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

NEJSDÍLENĚJŠÍ FOTKA VÍKENDU: Kdo je muž, který se nebál zakuklenců, kteří útočili na sluníčkáře?

NEJSDÍLENĚJŠÍ FOTKA VÍKENDU: Kdo je muž, který se nebál zakuklenců, kteří útočili na sluníčkáře?
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Na sobě má hnědou bundu, stojí mezi partičkou zakuklenců a policistů a zdá se, že umí komunikovat s rozzuřeným davem. Kdo to je? Objevil se v Praze na demonstraci a každého zajímá, jakou měl roli.

Je to nejsdílenější fotka víkendu. Sdílejí ji novináři, sluníčkáři i antiislamisti. Všichni se ptají, kdo je ten tajemný muž v hnědé bundě.

V Praze se v sobotu konala velká protiislámská demonstrace. Na tu reagovali také mnozí aktivisté, kteří vítají příchod uprchlíků. Obě skupiny měly v Praze početné zastoupení. Kromě nich se v ulicích Prahy pohybovali policisté v uniformě i v civilu.

Bylo pravděpodobné, že skupiny "pro emigraci" a "skupiny proti emigraci" na sebe v Praze mohou narazit. Tomu měli bránit policisté.

Nejdrsnější situace prý byla v Thunovské ulici v Praze na Malé Straně. Tam skupinu sluníčkářů napadli nějací zakuklenci (neonacisté? skinheadi? fotbaloví ultras?). Vzduchem prý létaly dělobuchy a dlažební kostky. K vážnějším střetům nedošlo, obě skupiny dokázalo oddělit několik policistů.

V neděli se pak na českém Facebooku začaly objevovat podivné informace. Někteří lidé tvrdí, že útok zakuklenců na sluníčkáře byl zinscenovaný. Další lidé si pokládají dotazy, zda nešlo o nějakou provokaci, zda pod kuklami se opravdu skrývali neonacisté či fotbaloví chuligáni.

Nejzajímavější roli má zřejmě muž v hnědé bundě. Na některých fotkách komunikuje s policisty, na jiných fotkách komunikuje se zakuklenci. Zdá se, že dokáže hovořit s oběma skupinami.

Kdo to ale je? Aktivista? Nebo tajný policista? Nebo šéf zakuklenců? A jak to, že se dokáže domluvit s policisty i se zakuklenci?

Mnozí lidé si myslí, že tu něco nehraje. Ptají se, zda celá potyčka nebyla náhodou zinscenovaná. Tento dotaz si v prostředí českého Facebooku po sobotních událostech nepokládají jen milovníci konspiračních teorií, ale i řada rozumných lidí, kteří jsou jindy nad věcí. O co tu tedy jde?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy