Fotografie muslimských žen v českém aquaparku se stala virálem dnešního dne. Návštěvník je vyfotil v bazénu v jejich tradičním oděvu a strhla se nekonečná diskuze na tohle téma. Češi se dohadují a rozdělili se na dva tábory a ani jeden očividně neustoupí.

Jedna skupina je zásadně proti a vyjadřuje obrovské zklamání z přístupu a vedení Aquapalace Praha. Je to podle nich nehygienické a také to berou jako zvýhodňování muslimů v naší zemi. Nedokážou pochopit, proč by se měli koupat v jednom bazénu s někým, kdo je v podstatě komplet zahalený, oblečený.

Protistrana zase hájí muslimské ženy v bazénu a snaží se vysvětlit, že je to úplně v pořádku. Burkiny jsou přece ze speciálního materiálu, vzdušné a nijak neohrožují hygienu nebo zdraví ostatních lidí. Tvrdí, že je to úplně to samé, jako když má člověk na sobě plavky.

Aquapalace Praha se nakonec k dané situaci vyjádřilo: "Hygiena a bezpečnost návštěvníků pro nás jsou a vždy budou prioritou. Koupání v jakémkoliv venkovním oblečení je striktně zakázáno naším domovním řádem. V případě, že se s něčím podobným naši návštěvníci setkají, mohou kontaktovat náš personál, který zjedná nápravu. Všichni návštěvníci musí dodržovat stejné hygienické zásady.

Zvláštním bodem jsou však novinky posledních let, jako například koupací trička nebo burkiny, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích. Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují."

Tohle strhlo šílený poprask na oficiálním Facebooku Aquapalace Praha a lidé odmítají dále toto koupaliště navštěvovat.