Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Nejrychlejší muž planety Bolt byl okraden: Z účtu mu zmizelo přes dvě stě milionů

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia.cz
podvod

Osminásobný olympijský vítěz a jedna z největších legend atletiky Usain Bolt se stal obětí finančního podvodu. Podle médií měl bývalý jamajský sprinter přijít o miliony dolarů, které se ztratily z jeho účtu u investiční společnosti Stocks and Securities Limited. Záležitostí se začala zabývat policie, jak uvedla ČTK.

Usain Bolt se řadí mezi absolutní legendy atletiky a je považován za symbol sprinterů. Ani jemu se však nevyhýbají problémy. Podle Boltova manažera Nugenta Walkera přišel nejrychlejší muž planety a světový rekordman v běhu na 100 a 200 metrů na nesrovnalosti na svém kontě. Podle webu cityam.com by se údajně mělo jednat o zpronevěru až ve výši 10 milionů dolarů (zhruba 222 milionů korun).

Vše už řeší policie

„Byla přijata všechna opatření, abychom věci přišli na kloub. Prověřuje se celé jeho portfolio. Policie na tom pracuje,“ řekl Walker pro list Jamaica Gleaner. Peníze Bolt prostřednictvím investiční společnosti Stocks and Securities Limited investoval zhruba před deseti lety a firma pochází z jeho rodné Jamajky. Jak i sám fenomenální sportovec uvedl, nikdy dříve problémy se společností neměl.

Nyní šestatřicetiletý Bolt ukončil výjimečnou kariéru v roce 2017. Podle odhadů médií činí jeho jmění 90 milionů dolarů (zhruba dvě miliardy korun).

Související články

Další články