Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nejpřesnější číslo: Na demonstraci proti Babišovi bylo 283 000 lidí, uvedl telefonní operátor

Zdroj: Extra.cz
protest
O počtu účastníků nedělní demonstrace na pražské Letné se vedou sáhodlouhé diskuze a dohady. Odhady organizátorů hovořily o tom, že na úvod demonstrace dorazilo okolo 250 000 osob, podle policie to pak bylo 200 000. Mobilní operátor T-Mobile v neděli uvedl, že na Letné se sešlo odhadem 258 000 osob, tyto odhady však byly nyní zpřesněny a dle operátora přišlo okolo 283 000 protestantů.

Mobilní operátor T-Mobile pracoval s anonymizovanými lokalizačními daty, z nichž vyplývá, že na pražskou Letnou dorazilo v neděli od půl páté do sedmi večer více než 283 000 lidí. Firma uvedla, že se datoví analytici na demonstraci připravovali dopředu.

Už týdny před demonstrací analytici mapovali Letenskou pláň a na základě svých zjištění určili vysílače, které toto území pokrývají signálem a začali měřit běžný provoz na určeném místě. "V případě demonstrace na Letné jsme analyzovali několik předchozích nedělních odpoledne a podvečerů. Zvolili jsme takové referenční neděle, které nejsou ovlivněny nějakou jinou mimořádnou akcí, jako je například fotbalové utkání nebo státní svátek a podobně," uvedl datový analytik T-Mobile Petr Švec.

Demonstrace proti premiérovi Andrejovi Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové byla vůbec tou největší, která se na území Česka od roku 1989 odehrála. Protestovat přišlo 283 000 osob. Dosud největší demonstrací od roku 1989 přitom byl protest z dubna 2012, který na Václavském náměstí pořádaly odbory s cílem zastavit reformy vlády Petra Nečase, kde se údajně sešlo 150 000 protestantů.

Související články

Další články