Tohle nemá opravdu obdoby. Kuchařská soutěž je pro amatéry, kteří se chtějí utkat s dovednostmi jiných lidí a možná i vyhrát příjemný finanční obnos. Jenže co tam pohledává vyučený kuchař Vojta, který se ani netají tím, že bude dost taktizovat?

To přeci není vůči ostatním vůbec fér, nikdo z nich se vařením neživil a ani o tom neuvažuje. Ale podlý Vojtěch tím má navrch. Sice mu to nezajišťuje jasné vítězství, ale každý pochopí, že má dost výhod, že ví, jak se správně vaří.

Už svým taktizováním začíná lézt ostatním na nervy. Chce být hodný na ostatní, aby mu dali co nejvíc bodů, ale pak je pěkně pomluví. Jak mu to vše pomůže k vítězství, se dozvíme až v pátek, ale jedno je jisté. Rozhodně by do takové soutěže neměli brát lidi, co se kuchařství učili.

Spíš se měl soustředit na to, aby byli u něj soupeři spokojení, což se moc nestalo, když dokonce zapomněl nakoupit a ostatní museli hladoví čekat, až jim naservíruje jídlo. To se Vojtěchovi opravdu nepovedlo, to už mu je taktika a vyučení v oboru dost na nic.