Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Nejpekelnější den: Kvůli horku popraskala dráha na ostravském letišti!

Zdroj: Letiště Ostrava a.s.
problémy s teplem
Vysoké teploty nedělají problémy jen lidem a zvířatům, ale podepsaly se i na stavu přistávací dráhy na letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Problémy se dotkly i cestujících - dva lety musely být odkloněny na letiště v Brně.

Horko, které nyní sužuje Českou republiku snad začíná vadit úplně všem. Teploty nad třicítkou začaly způsobovat problémy i ostravskému letišti. Tam byl v úterý přerušen provoz z důvodu popraskané přistávací dráhy.

„V odpoledních hodinách došlo na ostravském letišti ke krátkému omezení provozu. Důvodem byly vysoké teploty a s tím související technické komplikace na dráze,“ uvedla pro server novinky.cz mluvčí Letiště Leoše Janáčka Ostrava Kateřina Pustějovská. Podle ČTK na letišti popraskala dráha.

Dva lety musely být kvůli technickým problémům odkloněny. Jednalo se o lety z Londýna a tuniského Monastiru. Ostatní letadla mohla přistát na zkrácené dráze.

„Z původně očekávaného 30 hodinového omezení se podařilo pracovníkům letiště najít technické řešení, které práce a s tím související omezení zkrátily na dvě hodiny. Nyní je již letiště opět v plném provozu a letadla mohou bez omezení přistávat i odlétat,“ sdělila v úterý večer Pustějovská.

„Cestujícím, které se tato omezení dotkla se omlouváme, udělali jsme maximum pro to, aby mohli odletět včas na svou dovolenou,“ doplnila.

Související články

Další články