Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nejošklivější české princezny všech dob: Pihatka, v hlavní roli beďar a nemytá jezinka

Nejošklivější české princezny všech dob: Pihatka, v hlavní roli beďar a nemytá jezinka
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
ošklivé princezny
Nejkrásnější pohádkové princezny mají jednoznačně Češi. Nelze snad ani spočítat, kolik bylo natočeno pohádek s půvabnými českými herečkami. Najdou se ale i pohádky, ve kterých je princezna spíše ošklivé káčátko než nádherná bytost. Podívejme se nyní na tři nejošklivější princezny všech dob.

1. Princezna pihatka

Jak už název pohádky Ošklivá princezna napovídá, v tomto případě to byl jasný záměr. Král má dvě dcery, princezna Zlata je typická načančaná krasavice, o kterou se princové perou, zatímco její sestra princezna Pepička je typický opak.

Pepička je sice malá, zrzavá, pihovatá, ale není vyloženě ošklivá, že by se musela lidem protivit. Spíš je to takové nemehlo, které neví, co se sebou. Samozřejmě že když je Pepička ošklivá, tak zákonitě musí být chytrá, a krásná Zlata tupá jak poleno.

To ale nemění nic na tom, že hodná Pepička do této kategorie patří. V záplavě rozkošných princezen by se umístila až na spodních příčkách. A nepomohl by tomu ani fakt, že je nejchytřejší z nich.

2. Princezna s beďarem na čele

Pohádka Janek nad Janky byla natočena v roce 2003 a chudého jinocha, který o všechno přišel, si zahrál herec a komik Pavel Liška, který není úplně typický princ. Děj pohádky je samozřejmě zcela primitivní, jak to už u nízkorozpočtových pohádek bývá, ale co se týče princezny, tak tam šlápli filmaři zcela vedle.

Dát princezně jméno Agneta je sebevražda už sama o sobě. Jméno Agneta se možná tak hodí pro královského psa nebo hrnec, ale rozhodně ne pro princeznu. Navíc si s princeznou Agnetou maskéři nedali příliš práce, jinak si nedokážeme vysvětlit, proč má mít krásná princezna uprostřed čela beďar jako Brno.

Agneta, kterou bude muset vysvobodit Janek ze spárů zlého čaroděje Aradora, je celá nemastná, neslaná a jako princezna se vůbec nehodí. Rozhodně patří mezi nejošklivější princezny u nás.

3. Nejhorší zlatovlasá panna všech dob

Pohádka Slíbená princezna je z roku 2016 a právě proto je zarážející, že v poměrně nové pohádce vypadá princezna jako týden nemytá jezinka. Zlatovlasá princezna dostala jméno Radost, což je v konkurenci s Agnetou silný soupeř.

Část děje pohádky je ukradený z klasické české pohádky Zlatovláska. Kdo ochutná kůži z kouzelného hada, ten porozumí řeči zvířat. Ochutná ji i zlý kníže Honorád, který si dělá nároky i na princeznu Radost.

Princezna Radost má jednu velkou chybu, a to tu, že má na hlavě jeden obrovský chuchvalec rádoby zlatých vlasů, který na ní vypadá, jako když si pětileté dítě vezme do školky spodní prádlo svojí mámy.

Související články

Další články