Těžký životní příběh Jona Snowa, bastarda ze Zimohradu, je, zdá se, u konce. I když George R. R. Martin nechal ve své poslední knize jeho příběh otevřený, seriáloví tvůrci tak milosrdní nebyli.

Poslední, smrtelnou ránu mu navíc zasadil jeho svěřenec Olly, v kterého Jon vkládal tak velké naděje. Jeho smrti ale nechtějí věřit zástupy fanoušků, kteří si myslí, že právě Jon má v příběhu sehrát ještě velikou roli.

Jenže tomu příliš nenapovídá to, co řekl samotný Jonův představitel Kit Harrington v rozhovoru pro Entertainment weekly.

Herec přiznal, že už tak nějak tušil, že to přijde. Nečetl sice všechny knihy, ale i k němu se doneslo, co Jona čeká.

„Nevěděl jsem, že to bude poslední záběr celé série, a tím to bylo ještě speciálnější. Je to vždy určitým způsobem pěkné, když jste tím posledním, co se v závěru série stane. Já nevím, líbilo se mi to. Líbilo se mi, že to byl právě Olly, kdo mě zabil,“ řekl mimo jiné anglický herec.

V rozhovoru je ale velmi dobře poukázáno na to, že Kit Harrington je mezi několika herci, kteří by měli dle zákulisních informací dostat příští rok za natáčení více peněz, navíc si ho tvůrci prý pojistili i pro sedmou sérii.

Jak by tedy bylo možné, že je Jon skutečně mrtvý?

„Sedli jsme si s Danem a Davidem (tvůrci) a ti mi řekli, že jsem umřel a je konec. A ohledně těch platů, to mě vážně rozzlobilo, když se to dostalo ven. Nevím, odkud to bylo, ale bylo to v mnoha ohledech nepřesné. Lidé začnou přemýšlet o tom, že je to možná jinak, než se zdá. Abych byl upřímný, tak mi (v minulosti) nikdo nikdy neříkal nic o budoucnosti tohoto seriálu. Tentokrát ale ano. Sedli si se mnou a řekli: "Takhle to prostě je.“ Pokud to v budoucnu tak nebude, tak já o tom nevím – je to jen v hlavách Davida, Dana a George. Ale mně řekli, že jsem mrtvý. Jsem mrtvý. V příští sérii se nevrátím. To je všechno, co vám můžu říct," řekl rázně Harrington.

Zdá se tedy, že to, čemu fanoušci nechtěli uvěřit, je skutečně pravdou.

Jon Snow je mrtvý.