Statistika, která byla zveřejněna v pondělí, se týká dětí narozených v lednu. Hned za Eliškou následuje Terezka a Anna. Mezi chlapeckými jmény je na druhém místě Jakub a na třetím Matyáš. Eliška byla první "stejně jako loňský rok!:https://www.extra.cz/…-v-porodnici a také tři poslední roky. Chlapecké jméno Jan předstihlo Jakuba, který byl v žebříčku první posledních pět let.

Čtvrté místo mezi dívčími jmény obsadila Adélka a páté Viktorie. Ta se na žebříčku umístila poprvé takto vysoko. Oblíbenost také zaznamenala Ema nebo Emma. „Pokud bychom tato dvě jména dali dohromady, skončila by na druhém místě," podotkl pro iRozhlas.cz Tomáš Chrámecký z Českého statistického ú­řadu.

Výrazně si pohoršilo jméno Tomáš. V posledních letech býval Tomáš třetí, teď spadl až na sedmou příčku. Čtvrtému místu vévodil Filip a na pátém byl Adam.

Statistici zaznamenali v letošním lednu i některá netradiční jména. Z chlapeckých je to například Broněk, Severín, David Ovidius, Arsen nebo Stig. V lednu se u nás také narodila Frida, Aida Sakura, Arwen, Lara, Lola nebo Ticiana.