Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Nejoblíbenější část ženského oblečení slaví 50 let! Tohle je 10 věcí, které jste o „mini“ nevěděli!

Holky, nahoďte mini!
+ Další fotografie

Zvlášť teď v létě je vidíme na každém kroku.Nejlépe sice vypadají na hezkých štíhlých nohách, ale pravdou je, že ani baculaté dámy si čas od času sukni v délce nad kolena neodepřou. Tohle je 10 věcí, které jste o tomhle kdysi kontroverzním kusu oblečení možná nevěděli!

1) Za radikální zkrácení sukně mohla v 60. letech Britka Mary Quant.

2) Dnes již 80letá babička představila své první modely přesně 10. července roku 1964 a způsobila tak naprostý poprask!

3) Sukně se postupně zkracovaly celé minulé století, nejprve jen opatrně nad kotníky a pak až ke kolenům. Šedesátá léta však přinesla onen radikální střih, po němž se okraj sukně dostal vysoko nad kolena.

4) Za propagaci minisukní mohl také dnes již kultovní film Zvětšenina!

5) Do tehdejšího Československa se mini dostala díky výjezdům mladých lidí před rokem 1968 do ciziny a ze zahraničních módních magazínů.

6) Své dílo okomentovala Quant výrokem, který se zapsal červenou barvou do dějin módy: „Jsem snad jediná žena, která kdy zatoužila jít s mužem do postele již odpoledne? Minišaty jsou symbolem dívek, kterým se čekat nechce!“

7) Na začátku se nosila minisukně hlavně s podkolenkami a botami s kulatou špičkou.

8) Hlavní propagátorkou minisukní byla okatá a hubená modelka Twiggy.

9) Název „mini“ pro krátkou sukni je odvozen od automobilu, který v 60. letech brázdil britské silnice.

10) České holky si k minisukním našly okamžitě velmi vřelý vztah! Pravdou sice je, že méně je někdy více, ale u minisukní by měly dvakrát rozmýšlet, jestli si je jejich stehna a zadeček mohou dovolit!

Mohlo by vás zajímat

Další články