Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nejnebezpečnější zvíře? Zapomeňte na lvy a hrochy, tohoto chlapce vážně poranila malá opice!

Malý makak způsobil chlapci vážná zranění. Ten teď leží v nemocnici.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Jezdíte rádi na safari nebo do zoo, kde jsou volné výběhy? A už jste si kolikrát všimli té cedule, že byste raději měli mít zavřená svá auta, protože vám do nich můžou vlézt opice a to není úplně skvělý zážitek? Měli byste tyto výzvy poslechnout, ti lidé vědí, před čím vás varují.

Zcela jistě pořád někde čtete o tom, že nejnebezpečnějším zvířetem Afriky je hroch, děsit se máte i nosorožce, slona a černé vdovy. Málokdo si ale uvědomuje, že stejně tak nebezpečným agresorem je i obyčejná opice, která má s člověkem toho tolik podobného a všichni brečíme, když zabijí King Konga nebo když tamhleten úžasný šimpanz namaluje obraz a správně poskládá kostky.

Pravda je ale taková, jedna vzteklá a drzá opice dokáže napáchat větší paseku, než kdybyste byli zavřeni v kleci s deseti lvy. Makakové jsou v tomhle mistři, jsou to skuteční grázlové divočiny a ani dospělí člověk před nimi není v bezpečí. Na svou vlastní bolavou kůži to pocítil chlapec Raghav, který se svým otcem navštívil místní indickou zoo s volným opičím výběhem.

Zaútočil na něj jeden maličký makak, ale Raghav nakonec po střetu skončil v nemocnici s těžkými zraněními, nejen zuřivě pokousán běsnícím zvířetem. Podle prvotních informací by měl mít vykloubené rameno a několik velmi hlubokých škrábanců a kousanců a navíc není jisté, zda není něčím nakažen. Zvíře zpacifikoval až přivolaný ošetřovatel, který opici musel odehnat elektrickým klackem, ale i poté stejně cenila zuby a vrčela jak posedlý vlk.

Takže až pojedete na safari do Dvora Králové, raději si jděte pohrát s nějakým tygrem.

Související články

Další články