Donald Trump se slušným náskokem ovládl volby. Ovládl klíčové státy a Hillary Clinton už nepomůže ani zázrak. Trump slaví a už si začíná vybírat tým, se kterým půjde do Bílého domu.

Vítězství Donalda Trumpa ukazuje, že nemá cenu věřit předvolebním průzkumům. Mnoho lidí chtělo Trumpa volit, jen to neříkali v průzkumech. Ukazuje se, že volební průzkumy nereflektují realitu, jen vytváří mediální dojem.

To, co vidíme nyní v USA, je smršť, která smetla Hillary Clinton a její politiku. Lidé chtěli změnu. S Hillary by se jí nedočkali, vládla by jako Obama v sukních a to Američané nechtěli.

Hillary na svou stranu dokázala naklonit hispánské voliče. A to je tak nějak všechno. Její kampaň chtěla oslovit ženy, ale mnoho z nich dopředu řeklo, že bude volit Trumpa.

Do čela USA tak míří muž, který má pověst sexuálního monstra. Jenže na straně druhé stála žena, která voličům nabídla hodně málo. Trump ji dokázal porazit i s tímto škraloupem. A dokázal porazit i velká média, která se přiklonila na stranu Hillary Clinton.

Kdyby amerického prezidenta volili redaktoři České televize, s přehledem by Hillary vyhrála. Jenže o svém prezidentovi rozhodoval americký lid a voliči jasně řekli, že Donald pro ně představuje menší zlo.

Slaví Miloš Zeman i Ornella Koktová (23). Kdo neslaví, je Hillary Clinton. Ta si jistě vzpomněla na Trumpův předvolební slib, že ji dostane za e-mailové skandály do kriminálu.