Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nejmladší premiérka na světě provokuje: Její fotka bez podprsenky vyvolala ve Finsku vášně

Nejmladší premiérka na světě provokuje: Její fotka bez podprsenky vyvolala ve Finsku vášně
Zdroj: profimedia.cz
Finský skandál
Finské premiérce Sanně Marin nelze upřít odvahu. Nechala se totiž pro módní časopis Trendi vyfotit bez podprsenky, což je na političku poměrně nezvyklé. Nejde ale o nijak pobuřující snímek, Marin na sobě měla černé sako, přes které nejde vidět téměř nic. I tak to ale zvládlo rozdělit finskou společnost na dva tábory. Jeden svou premiérku podporuje, druhý ji tvrdě kritizuje.

Málokdo by řekl, že jediná fotka dokáže vzbudit takové vášně, jako se to stalo ve Finsku. Tamní společnost rozdělil snímek premiérky Sanny Marin v časopisu Trendi. Část lidí totiž pobouřil fakt, že se premiérka nechala vyfotit v saku s výrazným náhrdelníkem, ale jaksi už si zapomněla vzít podprsenku.

View this post on Instagram

Ylpeänä esittelemme: lokakuun Trendin kannessa loistaa mieletön @sannamarin 💪🖤⠀ ⠀ Pääministeri Sanna Marinilla on eturivin paikka esimerkkinä, esikuvana, asioiden muuttajana ja vaikuttajana. Työ on paineistettua, mutta hyvät unenlahjat ja rautaiset hermot auttavat. Mutta Marin tunnustaa myös, että uupumuksen tunteet saattavat tulla myöhemmin:⠀ ⠀ ”On selvää, että nämä vuodet jättävät jälkensä. Tämä ei ole tavallista työtä eikä tavanomaista elämää vaan raskasta monellakin tavalla. Voi olla, että paine ja uupumus kertyvät ja tulevat myöhemmin. Tilanteissa on ollut pakko laittaa tunteet sivuun, mutta kyllähän ne kasautuvat.” ⠀ ⠀ Lue kiinnostava haastattelu kokonaisuudessaan tänään lehtihyllyille saapuneesta Trendistä! Antoisia lukuhetkiä! 💎 ⠀ ⠀ Kuva: @jonaslundqvist⠀ Tyyli: @suvipout

A post shared by Trendi & Lily (@trendimag) on

Přestože fotka neodhaluje téměř nic, dokázala vyvolat velké vášně. Na Instagramu, kde ji módní časopis zveřejnil, se strhla pořádně třaskavá diskuze, zda je počínání nejmladší premiérky na světě v pořádky, či nikoli. Část lidí si totiž myslí, že takové snímky jsou nevhodné pro někoho v jejím postavení.

Dva znesvářené tábory

Mezi hlasité kritiky například patří třiapadesátiletý finský podnikatel Aki Pyysing. Ten se do premiérky pořádně opřel, když její počínání označil za „vyhledávání pozornosti". Zároveň nezapomněl zkritizovat její politiku, přičemž podle serveru Independent ještě zesměšnil poprsí Marin. Jeho komentář převzali dva členové opoziční středopravicové Národní koaliční strany. Později ale příspěvek smazali.

Zároveň se ale našla velká část lidí, která se Marin zastala, a to často velice humorně. Lidé se totiž začali fotit v podobném outfitu, a to jak ženy, tak muži. Zároveň často připomínají, že řada politiků pořídila podobné, nebo i "horší" fotografie.

Existují i "horší" případy

Například ruský prezident Vladimir Putin se v minulosti nechal hned několikrát vyfotit v divočině bez trika, například při jízdě na koni. Hrudník odhalil i finský europoslanec Teuvo Hakkarainen, který snímek korunoval nasazenou kšiltovkou červené bary s volebním sloganem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Sanna Marin je ve Finsku velice výraznou osobností. Mládí neměla jednoduché, protože vyrůstala v chudé rodině. Navíc ji vychovávaly dvě ženy, její matka se svou partnerkou, o čemž se v minulosti Marin nerada vyjadřovala kvůli reakcím z okolí. Postupně se ale vypracovala v jednu z nejsilnějších političek v zemi, když se stala nejmladší premiérkou na světě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy