Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejmladší pacient na světě nakažený koronavirem: Novorozenec se pomalu zotavuje

Novorozeně zemřelo při nešťasném porodu.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Nejenom na sociálních sítích koluje spousta mýtů po koronaviru. Jedním z nich je ten, že vir nenapadá malé děti, což se ukázalo jako nepravdivé tvrzení. Těhotná žena v Británii navštívila nemocnici s tím, že se domnívá, že má zápal plic. Nakonec u ní vyšel pozitivní test na koronavirus, kterým trpí i její narozené dítě. Podle posledních informací se novorozenec zotavuje.

Ve Velké Británii evidují nakažení korornavirem u nejmladšího pacienta na světě. Je jím novorozenec z Londýna, jehož matka pár dní před porodem přispěchala do nemocnice s tím, že má podezření na zápal plic.

Matka podstoupila testy na koronavirus, ale výsledky se dozvěděla až po porodu. Byly pozitivní. Lékaři zjišťovali, zda se dítě nakazilo při porodu nebo v děloze. Podle posledních informací se mohlo nakazit po porodu kašlem nebo kýcháním.

Dítě i matka se léčí v jiných nemocnicích a podle britského deníku The Sun se novorozenci daří dobře, je mimo nebezpečí a pomalu se zotavuje. Dítě se léčí v North Middlesex a matka v nemocnici se specializovanými infekcemi.

Úředníci informovali, že těhotné ženy a děti jsou vystaveny nízkému riziku koronaviru a pravděpodobně budou mít jen mírné příznaky.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy