Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejmladší oběť v Evropě. Na koronavirus zemřel 21letý fotbalový trenér ze Španělska

Fotbalista a trenér Francisco Garcia.
Zdroj: Instagram - Other 3rd Party
+ Dalších 6 fotografií
smutné
Španělský fotbal truchlí. Zákeřný koronavirus totiž udeřil i ve sportu a vzal si život teprve jednadvacetiletého fotbalového trenéra Francisca Garcíi, který vedl mládežnické týmy klubu Atlético Portada Alta z Málagy.

García, který v klubu z Málagy působil od roku 2016, měl minulý týden pozitivní test na nemoc Covid-19 Poté byl převezen do nemocnice, kde se navíc zjistilo, že má leukemii, takže byl před koronavirem zranitelnější. V neděli bohužel zemřel.

„Chceme vyjádřit nejhlubší soustrast rodině a přátelům Francisca Garcíi, který nás dnes opustil. Vždy jsi byl v Portadě s námi,“ stojí v klubovém prohlášení.

Nikdy na tebe nezapomeneme

Portál mirror.co.uk uvádí, že García je možná nejmladších obětí koronaviru v Evropě. „Co budeme bez tebe dělat, Francisi? Nikdy na tebe nezapomeneme," loučil se klub s hráčem. Podle bývalé lékařky fotbalové Chelsea Evy Carneiro jsou fotbalisté virovým onemocněním obecně náchylnější.

„Prokázaly to jak krevní testy, tak zvýšený výskyt infekcí v horních cestách dýchacích. Je to způsobené množstvím sportu, kterému se věnují. Hráči na profesionální úrovni mají zápas zhruba každých sedmdesát dva hodin, což stejně jako tréninky vytváří napětí v těle,“ uvedla pro Daily Mail.

VŠE O KORONAVIRU ČTĚTE TADY

V karanténě je i Real Madrid

Koronavirus už ve Španělsku pozastavil fotbalové soutěže a v karanténě je například i Real Madrid Co se týká nakažených, tak je na tom Španělsko v Evropě nejhůř hned za Itálií. Počet obětí se v této zemi blíží už ke třem stovkám.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy