Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Nejmladší oběť krvavého masakru: Slitování neměli ani s tímto chlapečkem (†3)!

Zdroj: Facebook, archiv
+ Dalších 24 fotografií
Horor v mešitě
Když se ve vteřině modlitba v mešitě zvrhla v krvavé peklo, snažil se maličký Mucad Ibrahim (†3) útočníkům utéct. Bohužel se mu to nepovedlo a rukou střelců zahynul stejně jako dalších 48 obětí. Jeho starší bratr přežil jen díky tomu, že předstíral smrt. Hlavním zosnovatelem útoku na muslimy v novozélandském městě Christchurch je patrně Brenton Tarrant (28). Ten ještě před rozpoutáním hororu uvedl, že se na nevinných věřících „mstí za stovky, ne-li tisíce obětí útoků islámských radikálů v Evropě“.

Tříletý Mucad Ibrahim navštěvoval mešitu často, v pátek se šel modlit s tátou a starším bratrem. Nikdo netušil, že se maličký chlapec z islámského svatostánku na Novém Zélandu už nikdy nevrátí.

Tři komplicové a Brenton Tarrant tam rozpoutali krvavá jatka, při nichž postříleli 49 muslimů včetně malého Mucada. Ten se snažil utéct, ale marně. Jeho bratr přežil jenom proto, že předstíral smrt. Před útočníky se stejně zachránil i chlapečkův otec, kterému posléze postřelený syn umíral v náručí.

„Vskutku náležíme Bohu a k němu se navrátíme. Budeš nám chybět, bráško,“ napsal zdrcený sourozenec na sociální síť.

Kromě desítek mrtvých utrpělo 48 lidí lehčí i vážná zranění. Po Tarrantově běsnění skončila v kritickém stavu v péči lékařů čtyřletá holčička, dva chlapci (2 a 13) už jsou mimo ohrožení života.

Osmadvacetiletý Australan si v sobotu před novozélandským soudem vyslechl obvinění. V soudní síni nestrávil víc než minutu, neprojevil žádnou lítost a údajně se měl na přítomné usmívat.

Související články

Další články