Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nejmladší oběť koronaviru v Evropě: Julii bylo pouhých 16 let a neměla jiné zdravotní problémy

Zdroj: archiv Coronavirus Information
+ Další 2 fotografie
Tragédie
Zákeřnému koronaviru podlehla teprve šestnáctiletá studentka Julie. Dívka zemřela v pařížské nemocnici a nedoprovázely ji žádné další zdravotní komplikace. Je nejmladší obětí choroby Covid-19 v celé Evropě.

Ve středu novému typu koronaviru podlehla v nemocnici v Paříži šestnáctiletá dívka Julie A. Zhruba před týdnem se u ní objevil lehký kašel. O víkendu se její zdravotní stav zhoršil, a tak se rozhodla navštívit obvodního lékaře. O případu informoval portál Daily Mail.

Lékař jí diagnostikoval dýchací potíže a poslal ji domů. O den později hledala pomoc jinde a ještě ten den musela být převezena do nemocnice. Bohužel ve středu nemoci Covid-19 podlehla. "Selhaly jí plíce. Lékaři dělali vše, co mohli, ale už ji nebylo možné zachránit," řekla pařížským novinám její sestra Manon. Julie se stala dosud nejmladší obětí koronavirové pandemie v Evropě.

Její sestra Manon se snaží příběh Julie zmedializovat, aby varovala mladé lidi před nebezpečnou nemocí. "Musíme přestat věřit, že tento virus je nebezpečný jen pro starší lidi. Nikdo proti němu není neporazitelný," upozorňuje Manon.

Související články

Další články