Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Klimatická aktivistka Greta Thunberg (16) popluje do USA na jachtě: Šetří životní prostředí

Zdroj: instagram
+ Dalších 5 fotografií
Snad to zvládne
Mladá aktivistka Greta Thunberg (16), která vyzývá k boji proti globálnímu oteplování, se rozhodla vydat do USA. Jako způsob přepravy zvolila jachtu, protože šetří životní prostředí a tohle jí přišlo jako nejideálnější řešení.

Greta Thunberg byla nominována na Nobelovu cenu. Do povědomí se lidem dostala, když ve svých patnácti letech začala protestovat před švédským parlamentem kvůli boji proti globálnímu oteplování. Dokonce i Meghan Markle (37) ji obdivuje a vybrala Gretu mezi 15 inspirativních žen na obálku zářijového Vogue

Šestnáctiletá klimatická aktivistka, jež pochází ze Švédska, plánuje cestu do USA. Chystá se tam v srpnu, protože má přednášet na dvou konferencích o životním prostředí. Greta však nepoletí letadlem, je to příliš nešetrný způsob přepravy vůči přírodě. Dlouho se rozhodovala, jak se tam dostane. Nakonec jí byla nabídnuta závodní jachta Malizia, což mladá aktivistka vyhodnotila jako nejlepší a nejšetrnější variantu. Všechny tím překvapila, protože to jistě nebude jednoduchá cesta.

Plavidlo je zhruba 18 metrů dlouhé a je poháněno na solární panely, tudíž nevypouští jakékoliv emise. Greta vypluje z Velké Británie a měla by zakotvit v New Yorku, kde má jednu z přednášek. Plavba by měla trvat dva týdny a doprovodí ji její otec, vnuk Grace Kelly Pierre Casiraghi a dokumentarista Nathan Grossman.

Související články

Další články